Walt Harris UFC
Zdjęcie: USA News Hub

UFC: Amerykanin zawieszony za doping

Walt Harris został zawieszony na czas czterech miesięcy przez Amerykańską Agencję Antydopingową. Zawodnik UFC przekazał wszystkie informacje dotyczące środków, które zażywał. Pewny niewinności udostępnił także próbki suplementów.

Podczas badań moczu, po gali UFC 232, 29 grudnia 2018 roku w organizmie Amerykanina wykryto niedozwoloną substancję, dokładniej środek anaboliczny uznawany za lek – LGD-4033 lub inaczej Ligandrol. Zwycięstwo Walta Harrisa odniesione nad Andriejem Arłowskim zostało anulowane, a walkę uznano za nieodbytą. Sportowiec przekazał komisarzom wszystkie informacje dotyczące środków, które zażywał oraz udostępnił próbki suplementów. Podczas badań wyszło na jaw, iż suplement stosowany przez zawodnika był zanieczyszczony. Dzięki takiemu wyjaśnieniu się sprawy Walt Harris został zawieszony na 4 miesiące, zamiast dwuletniego „wypoczynku” od oktagonu. Dodatkową karą dla sportowca jest grzywna w wysokości 4 tysięcy dolarów.

O wyniku pojedynku Amerykanina z Białorusinem na gali UFC 232 zadecydowali sędziowie. Zwycięstwo Harrisa nie zostało ogłoszone jednogłośnie. Jeden z sędziów przyznał zwycięstwo Arłowskiemu. Jednak dwóch pozostałych wskazało na Harrisa, dla którego była to druga wygrana z rzędu.

Andriej Arłowski ma na koncie już 28 walk w klatce UFC, z czego 16 wygranych. Swój debiut w największej organizacji zaliczył w listopadzie 2000 roku, gdzie wygrał pojedynek. Walt Harris (11-7, 1 NC) swój debiut w UFC zaliczył w 2013 roku. Podczas jego kariery zwycięstwa przeplatały się z porażkami. Amerykanin już 4 maja zawalczy na UFC na gali w Ottawie. Jego przeciwnikiem będzie Siergiej Spivak z Mołdawii.

 

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.