Zdjęcie: UFC

ACA 96: Pojedynek Marcina Helda z Diego Brandao zagrożony

8 czerwca w Łodzi odbędzie się gala ACA 96. Jednym z ogłoszonych zestawień jest Marcin Held vs. Diego Brandao. Federacja Fight Nights Global chce pokrzyżować plany federacji ACA.

Wielu kibiców wyczekuje starcia Marcina Helda z Diego Brandao. 27-latek jest czołowym zawodnikiem wagi lekkiej w Polsce i Europie. Po trzech porażkach z rzędu zaliczył serię trzech zwycięstw. Pierwsze z nich miało miejsce pod szyldem federacji UFC. Kolejne dwa pojedynki wygrał walcząc w federacji ACB (aktualnie ACA).

Diego Brandao stoczył wiele walk na galach UFC. Od 2017 roku walczył w federacji Fight Nights Global. W 2018 roku stoczył trzy walki poza wspomnianą organizacją. Dlaczego więc federacja chce zablokować starcie Polaka z Brazylijczykiem? ACA otrzymało pismo w tej sprawie.

Niniejszym pismem informujemy, że międzynarodowa organizacja Fight Nights i urodzony 27 maja 1987 roku Diego Brandao podpisali ekskluzywny kontrakt ważny od 06 lipca 2017 roku. Umowa jest ważna przez 25 miesięcy od dnia jej podpisania

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wynika z tego fakt, że w przypadku trzech ostatnich walk Fight Nights Global musiało wyrazić zgodę na pojedynki pod szyldem innych federacji.

FNG utrzymuje, że Brazylijczyk jest jej zawodnikiem. Na tę chwilę nie wyraża zgody na walkę Brazylijczyka na gali organizacji ACA.

Prosimy o podjęcie niezbędnych kroków w celu rozwiązania tego problemu, a mianowicie anulowania walki z udziałem Diego Brandao

Federacja ACA nie chce nanosić zmian w karcie walk gali ACA 96. Wygląda na to, że federacje również stoczą walkę, o zawodnika!

Ostatnio można było słyszeć o problemie z walką Normana Parke pod szyldem KSW. Spór wówczas toczyła organizacja FEN z federacją KSW. Batalia zakończyła się dwoma stoczonymi pojedynkami Irlandczyka.

Czy federacje dogadają się odnośnie pojedynku Polaka z Diego Brandao?

Kategorie
ACA

Napisz komentarz

*

*

Powiązane