Zdjęcie: WP Sportowe Fakty

Pojedynki amatorskie na Babilon MMA 8

Nie jest trudno zauważyć, że Tomasz Babiloński daje szanse niezauważanym gwiazdom boksu. Zdolni, nieodkryci zawodnicy MMA również mogą liczyć na szansę występu na organizowanych przez niego galach.

Tomasz Babiloński wychodzi na przeciw nieodkrytym talentom sportowym. 31 maja w Pruszkowie odbędzie się gala Babilon MMA 8, gdzie swoje szanse dostanie aż sześciu zawodników. Włodarz organizacji zdecydował się na 3 amatorskie walki w formule MMA, a także pojedynki pięściarskie. Na torze kolarskim stanie klatko-ring.

Babiloński odniósł już sukcesy w swoich odkryciach. Za największy z nich uważa się zauważenie Krzysztofa Głowackiego i doprowadzenie go do tytułu zawodowego Mistrza Świata federacji WBO. Michał Cieślak także jest odkryciem Babilońskiego. Zawodnik jest bardzo blisko wielkich pojedynków bokserskich.

Podczas gal Babilon MMA prezentują się także cenieni i znani zawodnicy, m.in. Michał Kita, Daniel Rutkowski, Michał Pietrzak czy Adrian Błeszyński. Cały ten skład wystąpi podczas majowej gali sportów walki organizowanej na torze kolarskim w Pruszkowie.

W trakcie najbliższej gali obędą się pojedynki amatorskie w Mieszanych Sztukach Walki. Będzie można obserwować niezwykle ambitnych i pracowitych fighterów. Nie zawsze wygrywają, jednak są zawzięci i pragną rozpocząć karierę zawodową i osiągać sukcesy w MMA, wśród zawodowców. Aby otworzyć drzwi do zawodowstwa muszą przekonać do siebie promotora Tomasza Babilońskiego.

Na majowej gali zaprezentuje się m.in. Tomasz Smyk, jeden z zawodników Mieszanych Sztuk Walki.

Rywalizowałem już na galach „Babilon MMA”, ale walczyłem zbyt asekuracyjnie, ostatnio zabrakło mi trochę szczęścia, bowiem cały pojedynek był wyrównany. Na pewno 31 maja nie schowam się, tylko będę ryzykował i wygram!

Zawodnik zmierzy się z bratem kontrowersyjnych sióstr Esmeraldy i Małgorzaty, Jakubem Godlewskim.

Nie oglądałem jego walk, nie przygotowuję się w ten sposób. Robię swoje, ciężko trenuję aby niczym mnie nie zaskoczył. Będę przygotowany na pojedynek w każdej płaszczyźnie. Wiem co mam zrobić żeby zwyciężyć. Konsekwentnie będę realizował swoją taktykę.

Czy kolejne niepowodzenia oznaczałoby pożegnanie z występami dla federacji Babilon MMA?

Miałem więcej czasu na przygotowania, za mną sporo sparingów i czuję, że jestem w szczytowej formie. Nie mogę się doczekać aż ją zaprezentuję 31 maja. Nie zmarnuję tej szansy. Jestem starszy i bardziej doświadczony od Jakuba Godlewskiego, stoczyłem więcej amatorskich walk, wszystko przemawia na moją korzyść.

Tomasz Smyk przegrywał z takimi zawodnikami jak Hubert Lotta, Artur Krawczyk i Paweł Szumlas. Zawodnik pochodzący z Łukowa od 4 lat trenuje w Nastula Club.

Na interesujący pojedynek zapowiada się walka Oliwii Załuskiej z Klaudią Sygułą. Oliwia Załuska wypowiedziała się na temat tego starcia.

Dla mnie to ogromna szansa, z jednej strony na pokazanie się na dużej gali, a z drugiej na normalną walkę sportową. Do tej pory walczyłam na mniejszych imprezach, gdzie rywalki dążyły do jakiejś dziwnej szarpaniny. W Pruszkowie wreszcie będę mogła stoczyć konkretną walkę, a o wyniku zadecydują umiejętności sportowe, a nie jakaś dzikość i chaos.

Czeka mnie wyzwanie z dobrą rywalką, a nie z dziewczynami, które niewiele potrafią, a jedynie zależy im by rzucić się na siebie i rozszarpać. Pokażemy z Klaudią na czym polega walka w MMA. Ona wywodzi się z judo, ja z boksu tajskiego, więc każda będzie miała swoje atuty, a kibice zobaczą fajną potyczkę.

Ale kiedy trafiłam na muay thai, a później zostałam skierowana do treningów z mężczyznami, zakochałam się sportach walki i MMA. Na wspólnych zajęciach silniejsi fizycznie panowie stosowali taryfę ulgową, ale nie ukrywam, że z niektórymi z nich dawałam sobie radę!

Oliwia Załuska zanim rozpoczęła swoją przygodę z MMA wiele lat trenowała siatkówkę, grała na pozycji atakującej. Zawodniczka poza przygotowaniami do walki w stolicy, na co dzień pracuje jako architekt.

Jedną z walk wieczoru na tej gali będzie pojedynek bokserski w wadze junior ciężkiej pomiędzy Michałem Cieślakiem, a olimpijczykiem z Pekinu Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą.

Kategorie
Babilon

Napisz komentarz

*

*

Powiązane