Ilir Latifi
Zdjęcie: SportsJOE

Ilir Latifi nie zawalczy na UFC w Sztokholmie

Gala UFC w Sztokholmie straciła co-main event. Starcie Szweda z Volkanem Oezdemirem zostało odwołane na ostatnią chwilę. Jaki jest powód usunięcia pojedynku z karty walk?

Ilir Latifi doznał kontuzji pleców. Na spotkaniu dla mediów Szwed wyglądał na zdrowego i stanął twarzą w twarz z rywalem – Volkanem Oezdemirem. Jak podają źródła zawodnik z Malmo doświadczył urazu dzień przed ważeniem, jednak przypuszcza się odnowienie starej kontuzji.

Amerykański gigant zadecydował o usunięciu pojedynku w kategorii półciężkiej z karty walk, więc podczas gali UFC on ESPN+ 11 odbędzie się 12 starć. W konsekwencji tego zdarzenia, szansy na walkę został pozbawiony Volkan Oezdemir, dla którego nie przewidziano zastępczego rywala.

Obaj zawodnicy mieli nadzieję na przerwanie złej passy. Ilir Latifi pragnął odbić się po ostatniej przegranej z Coreyem Andersonem, ale uraz pokrzyżował mu plany. Szwajcar zaś ma za sobą serię trzech porażek.

Pojedynek Ilira Latifiego z Volkanem Oezdemirem miał być co-main eventem gali. Organizator jako nowy co-main event wyznaczył inne starcie w kategorii półciężkiej – walkę Jimi Manuwa vs. Aleksandar Rakic.

Gala UFC w Sztokholmie już jutro. W walce wieczoru zmierzą się dwaj byli pretendenci do pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej – Alexander Gustafsson i Anthony Smith.

Odwołana walka nie zostanie zastąpiona innym pojedynkiem na karcie głównej gali, więc w karcie głównej odbędzie się 5 starć. Cała gala będzie liczyła 12 pojedynków.

Na tę chwilę nie wiadomo nic na temat przerwy Latifiego, ponieważ nie ma informacji na temat powagi urazu Szweda.

UFC zamieściło informację o usunięciu pojedynku z karty walk na swoim Twitterze.

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson vs. Anthony Smith

Karta główna

205 lbs: Jimi Manuwa vs. Aleksandar Rakic
145 lbs: Makwan Amirkhani vs. Chris Fishgold
155 lbs: Christos Giagos vs. Damir Hadzovic
145 lbs: Daniel Teymur vs. Sung Bin Jo

Karta wstępna

170 lbs: Sergey Khandozhko vs. Rostem Akman
135 lbs: Tonya Evinger vs. Lina Lansberg
155 lbs: Stevie Ray vs. Leonardo Santos
155 lbs: Nick Hein vs. Frank Camacho
145 lbs: Duda Santana vs. Bea Malecki
205 lbs: Darko Stosic vs. Devin Clark
155 lbs: Danilo Belluardo vs. Joel Alvarez

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane