Alexander Gustafsson
fot. Give Me Sport.com

Alexander Gustafsson: Nigdy nie czułem takiego bólu jak w rewanżu z Jonesem

Alexander Gustafsson w grudniu doznał kolejnej porażki z Jonem Jonesem na gali UFC 232.

Szwed przyznaje, że rewanż z Jonesem był jedną z jego najgorszych walk. Dodał, że nigdy nie czuł takiego bólu jak w wspomnianym pojedynku, po jednym z kopnięć rywala.

To był naprawdę zły występ. Nie byłem sobą. Jones szybko znalazł sposób, by zneutralizować moją taktykę. Nie cierpię przegrywać. Ale taki jest sport. A Jon jest w tej chwili najlepszy na świecie. Owszem, mógłbym pokazać się z dużo lepszej strony, ale przyjmuję porażkę jak prawdziwy mężczyzna. Życie toczy się dalej, zaczynamy od zera. – stwierdził Gustafsson w rozmowie dla „The MMA Hour”.

Gustafsson kilka lat temu wypracował sobie znakomitą serię sześciu zwycięstw z rzędu. To spowodowało, że zaczął otrzymywać walki z najlepszymi zawodnikami. Passę przerwała pierwsza porażka z Jonesem w 2013 roku. W 2014 roku planowano po raz pierwszy zorganizować rewanż tych fighterów. Ostatecznie doszło do tego pojedynku po kilku latach.

Nie mogłem złapać odpowiedniego rytmu, moja praca nogami nie istniała. To nie są wymówki. Poczułem wielki ból, nigdy wcześniej takiego nie zaznałem. On dalej naciskał, a ja próbowałem odpowiedzieć, ale nic nie działało. Gdy dopadł mnie nie mogłem się poruszyć przez moją pachwinę. A on zrobił to co musiał. – przyznał „The Mauler”.

Gustafsson dodaje, że to co zmieniło się od jego ostatniej walki to podejście do życia. Nie martwi się już pogonią za pasem mistrzowskim, odrzucając dodatkową presję. Zamiast tego skupia się na teraźniejszości.

Jestem już w rytmie treningowym od jakiegoś czasu. Wyleczyłem kontuzję i jestem gotowy do pracy. Zawalczę w moim rodzinnym mieście, więc nie może być lepiej. Anthony Smith jest w świetnej formie, pokazał olbrzymie serce do walki w konfrontacji z Jonesem. Sądzę, że nasze starcie będzie na dobrym poziomie. Ma świetną stójkę i dobry grappling. Nie mogę się doczekać. – reasumował Gustafsson.

Szwed zawalczy 1 czerwca z Anthonym Smithem na gali UFC on ESPN+ 11 w Sztokholmie.

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane