ACA 96
ACA 96

Pełna rozpiska nadchodzącej gali ACA 96 w Łodzi

Już 8 czerwca organizacja ACA po raz kolejny w tym roku zawita do Polski. Tym razem łódzka Sport Arena będzie gościć czołowych polskich i europejskich zawodników MMA.

Główną walką gali sygnowanej numerem 96 będzie starcie o pas kategorii ciężkiej. Mistrz WFCA Evgeny Goncharov podejmie Tony’ego Johnsona Jr, który na gali ACA 92 w Warszawie błyskawicznie poddał Denisa Smoldareva. Pozostałe pięć walk karty głównej to starcia Polaków z czołowymi zawodnikami ACA. Piotr Strus podejmie Svetlozara Savova i spróbuje powrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu. Marcin Held podejmie byłego zawodnika UFC – Diego Brandao.  Brandao po rozstaniu z UFC stoczył sześć walk z czego wygrał cztery – w pokonanym polu zostawił m.in aktualnego zawodnika ACA Murada Machaeva oraz dwukrotnie solidnego Venera Galieva. Natomiast Held stoczył dwie walki dla ACB i dwa razy poddawał swoich oponentów – skuteczność skrętówek czołowego polskiego „lekkiego” odczuli na własnej skórze Callan Potter oraz Musa Khamanaev. W kolejnej walce Karol Celiński będzie chciał powrócić po porażce w walce o mistrzowski pas kategorii półciężkiej i zarazem wyjaśnić raz na zawsze wszelkie spory z Luke Barnattem odnośnie ich pierwszego starcia – Barnatt czuł się skrzywdzony decyzją sędziów i teraz będzie miał okazję udowodnić swoje racje. O trzecie zwycięstwo dla nowego pracodawcy po rozstaniu z UFC zawalczy Daniel Omielańczuk a jego rywalem będzie posiadający kowadłoręki Evgeniy Erokhin.

Źródło: ACA

Karta wstępna zapowiada się równie ciekawie. Zobaczymy na niej pogromcę Luke Barntta – Fernando Gonazaleza a także m.in Pawła Pawlaka, Łukasza Rajewskiego, Radosława Paczuskiego oraz Łukasza Koperę. Fanów grapplingu z pewnością ucieszy walka  Rodolfo Vieiry.

Źródło: ACA

Karta walk wygląda imponująco i pozostaje mieć nadzieję, że w niezmienionym składzie dotrwa do dnia gali.

 

Kategorie
ACA

Napisz komentarz

*

*

Powiązane