Zdjęcia: MMA Junkie

Zawieszenia medyczne po UFC 237

Jak podała Brazylijska Komisja Atletyki MMA, Anderson Silva i Rose Namajunas otrzymali długie zawieszenie medyczne po UFC 237.

W niedzielę Brazylijska Komisja Atletyki MMA ogłosiła, że zarówno „The Spider”, jak i „Thug Rose” otrzymali 180-dniowe zawieszenia medyczne.

W sobotnią noc podczas gali UFC 237 w Rio de Janeiro, w Brazylii Jessica Andrade znokautowała Rose Namajunas, Brazylijka rzuciła rywalką o matę. Była mistrzyni wagi słomkowej będzie mogła wrócić wcześniej (60 dni, 45 dni bez kontaktu), jeśli po rezonansie szyi lekarz wyrazi zgodę.

Anderson Silva został pokonany przez Jareda Cannoniera, który oddał celne kopnięcie w okolice kolana przeciwnika. Silva padł na matę wijąc się z bólu. Według źródeł, Brazylijczyk nie doznał złamania, ale w poniedziałek zostanie zrobiony rezonans. Lekarze chcą ocenić stopień uszkodzenia kolana. Po nokaucie Anderson Silva nie został odwieziony do szpitala, postanowił wrócić do domu. Za zgodą lekarza Brazylijczyk będzie mógł powrócić za 45 dni (30 dni bez kontaktu).

Laureano Staropoli i Bethe Correia również zostali zawieszeni, potencjalnie na 180 dni. Staropoli pokonał Thiago Alvesa jednogłośną decyzją sędziów i potrzebuje prześwietlenia nosa, aby móc wrócić przed grudniem (45 dni, 30 dni bez kontaktu). Correia, która przegrała przez poddanie w drugiej rundzie z Irene Aldana, również potrzebuje usunięcia ewentualnego urazu łokcia, aby uniknąć sześciomiesięcznej przerwy.

Antonio Rogerio Nogueira i Sergio Moraes, którzy zostali brutalnie znokautowani przez Ryana Spanna i Warlleya Alvesa, otrzymali 60-dniowe zawieszenia.

Pozostali zawodnicy otrzymali krótsze zawieszenia medyczne.

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane