ACA

Starcie Augusto Mendes vs Igor Zhirkov dodane do karty walk ACA 96!

Matchmakerzy ACA zakontraktowali kolejne ciekawe starcie zbliżającej się gali ACA 96 w Łodzi. Były zawodnik UFC, Augusto Mendes podejmie Igora Zhirkova.

Mendes stoczył w największej organizacji trzy walki – z czego tylko jedną rozstrzygnął na swoją korzyść. Na gali UFC FN 103 wypunktował nieznacznie na punkty Frankiego Saenza. W pokonanym polu zostawili go Cody Garbrandt oraz Aljamain Sterling a więc absolutna czołówka dywizji. Od tej pory minęły już dwa lata a Mendes nie stoczył w MMA ani jednej walki – z dwóch zaplanowanych walk w UFC wykluczały go kolejno: kontuzja (ze starcia z Bostonem Salmonem) oraz wpadka na badaniu antydopingowym (z pojedynku z Merabem Dvalishvilim). Skupił się za to na walkach grapplerskich.

Zhirkov choć o dziewięć lat młodszy, stoczył kilka lat więcej. W jego rekordzie próżno szukać wielkich nazwisk – walczył dla takich federacji jak Brave FC, FNG oraz RCC. Podobnie jak dla Mendes, Zhirkov zadebiutuje pod banderą ACA – choć wcześniej dwa razy miał zawalczyć na galach organizowanych przez Berkut Young Eagles, jednakże do jego walk dla BYE nigdy nie doszło.

 

Kategorie
ACA

Dodaj komentarz

Powiązane