aca 97 khaliev bagov

ACA 99: Ali Bagov zawalczy z Khuseinem Khalievem!

Poznaliśmy pierwsze i prawdopodobnie główne starcie gali ACA 99, która odbędzie się już 27 września w Moskwie. Były mistrz ACB Ali Bagov podejmie Khuseina Khalieva w walce o pas mistrzowski.

Pierwsze odkryte karty już zwiastują, że gala ACA 99 będzie niezwykle interesująca. Do starcia miało dojść już na gali ACA 94, jednakże Ali Bagov nie zrobił wagi oraz odmówił wyjścia do starcia. Stawką walki nie byłby pas, więc Bagov nie przystąpił do starcia. Miało to dla niego nieciekawe skutki, bowiem został ukarany kilkumiesięcznym zawieszeniem. Włodarze ACA doceniają jednakże umiejętności Bagova i tuż po upłynięciu okresu kary będzie on jednym z głównych aktorów spektaklu o nazwie “ACA 99”.

Ali Bagov znajduje się aktualnie na fali pięciu kolejnych wygranych. Po porażce w mistrzowskiej walce z Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem odniósł cztery kolejne wiktorie i stanął do trzeciej walki z mistrzem. Tym razem udanie zrewanżował się za dwie wcześniejsze porażki i został ostatnim mistrzem ACB w wadze lekkiej.

Całą walkę można obejrzeć poniżej.

Koronne starcie gali ACB 89 było z całą pewnością jedną z najlepszych walk zeszłego roku.

Drugim bohaterem jednej z głównych walk ACA 99 jest Khusein Khaliev. Wygrał on jedenaście kolejnych walk – jego jedynym pogromcą jest były rywal Aslambeka Saidova, Yasubey Enomoto.  Co ciekawe, jeden z najcenniejszych skalpów Khalieva – Shamil Zavurov – stoczył z Enomoto cztery walki i tylko jedną z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. Dla Khalieva nie będzie to jednak debiutancka walka w “nowej” federacji. Na gali ACB Berkut Cup 2011 pokonał Yunusa Tagirova.

Sprawdź również: Ali Bagov nie robi wagi, walka z Khalievem odwołana. 

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane