henry Cejudo
Bleacher Report

Henry Cejudo chętny na starcie z Vasylem Lomachenko

Podwójny mistrz UFC, Henry Cejudo szuka kolejnych wyzwań.

Po pokonaniu T.J’a Dillashawa w pierwszej obronie pasa wagi muszej i zdobyciu pasa wagi koguciej w starciu z Marlonem Moraesem, Mistrz Olimpijski w zapasach jest gotowy na kolejne wielkie wyzwania.  Tym razem Henry Cejudo obrał za cel pięściarskiego mistrza, Vasyla Lomachenko.

Zainteresowanie tą walką wzbudziła u Cejudo ostatnia walka Artema Lobova (byłego zawodnika UFC) z pięściarzem Paulie’m Malignaggim. Chęć wyraził na swoich mediach społecznościowych.

Artem Lobov (13-15 MMA) były zawodnik UFC wygrał przez jednogłośną decyzję z Pauliem Malignaggim (36-8 BOKS), byłym mistrzem  świata. Co myślicie, żeby mistrz Olimpijski i podwójny mistrz UFC zrobił to z Vasylem Lomachenko?

Na odpowiedź pięściarza nie trzeba było długo czekać.

To jest przykład jakby to wyglądało.

To nie pierwszy przypadek kiedy zawodnik z UFC chce walczyć z pięściarzem. Doskonale pamiętamy starcie Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Juniorem, jednak także nie raz była mowa o walce Andersona Silvy z Roy’em Jonesem Juniorem, które jednak do skutku nie doszło.

Vasyl Lomachenko to mistrz świata w kategorii piórkowej, mistrz świata federacji WBO kategorii super piórkowej i mistrz świata WBA kategorii lekkiej. Po raz ostatni raz walczył w kwietniu, kiedy to pokonał Anthony’ego Crolla w czwartej rundzie. Niedawno wygrał także z José Pedrazą, Jorge Linaresem i Guillermo Rigondeauxem. Jego bilans do 13 wygranych i tylko 1 przegrana, na początku kariery.

Jak myślicie, czy starcie Henry Cejudo vs Vasyl Lomachenko jest realne?

 

Zobacz także: Ariane Lipski zabiera głos po porażce na UFC Greenville

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane