Błachowicz i Jones
Zdjęcie: WP Sportowe Fakty

Błachowicz i Jones o zakończeniu kariery Gustafssona

W miniony weekend podczas gali UFC w Sztokholmie Alexander Gustafsson zmierzył się z Anthonym Smithem w walce wieczoru. Amerykanin poddał Szweda duszeniem zza pleców. Gustafsson ogłosił zakończenie kariery.

Błachowicz i Jones komentują decyzję Alexandra Gustafssona, który ogłosił zakończenie kariery. Decyzja Szweda zszokowała świat mieszanych sztuk walki.

Jako pierwszy po walce wypowiedział się zwycięzca, Anthony Smith. Zawodnik podziękował szwedzkim kibicom za okazany mu szacunek. Podziękował także rywalowi i zaznaczył że bardzo go szanuje. Gustafsson po przegranej przed własną publicznością nerwowo zdejmując rękawice podziękował fanom i wszystkim, którzy go wspierali. Następnie dość niespodziewanie położył rękawice na macie, mówiąc, że „show czas skończyć”. Chwilę później szybko opuścił klatkę. Można to odbierać za zakończenie kariery przez Szweda, ale trzeba poczekać aż emocje nieco opadną. Smith z kolei stwierdził, że złamał rękę w pierwszej rundzie.

Pojedynek nie był zbyt emocjonujący, Szwed był skupiony na defensywie. Smith w 4 rundzie poddał Gustafssona duszeniem zza pleców.

Błachowicz i Jones nie pozostali obojętni na decyzję Alexandra Gustafssona.

Aktualny mistrz wagi półciężkiej UFC, Jon Jones skomentował ją za pomocą mediów społecznościowych. Zawodnicy dwukrotnie mierzyli się ze sobą, oba pojedynki wygrał Jones. Na Twitterze @JonnyBones zamieścił wpis.

Szczerze mówiąc, nie wierzę ci, ale jeśli mówisz poważnie, dziękuję za wszystko. Utrzymywałeś wysokie standardy w dywizji i uczyniłeś nas wszystkich lepszymi. Powodzenia w życiu rodzinnym.

W mediach społecznościowych znaleźć można także komentarz Jana Błachowicza, który prywatnie zna Gustafssona. Polak przegrał z nim w 2016 roku, wówczas Amerykanin zdominował Błachowicza w parterze. Zawodnicy wspólnie trenowali w Allstars Training Center.

 

Mając na koncie walkę z Alexandrem Gustafssonem, żywię do niego ogromny szacunek. Mam nadzieję, że uda się nam spotkać na piwie, bracie. Wspaniała kariera.

„The Mauler” na początku kariery pokonał Krzysztofa Kułaka na gali KSW – Extra. W UFC swój debiut zaliczył w 2009 roku. Podczas 10 lat mierzył się trzykrotnie o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej, jednak nie udało mu się go zdobyć.

Sprawdź także: UFC Sztokholm – wyniki oraz relacja na żywo

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane