Mukhamed Berkhamov

Mukhamed Berkhamov zawalczy na gali ACA 97!

Mukhamed Berkhamov powraca po kontuzji. Jego rywalem będzie były pretendent do pasa ACB - Ciro Rodrigues.

Mukhamed Berkhamov oraz Ciro Rodrigues spotkają się w okrągłej klatce ACA w Krasnodarze, jednak wcześniej ich drogi – choć niebezpośrednio – krzyżowały się już dwukrotnie.

Mukhamed Berkhamov stoczył dla Absolute Championship Berkut pięć pojedynków. Zwyciężał z takimi zawodnikami jak Jesse Taylor, Sharaf Davlatmurodov czy Brett Cooper. To właśnie z walka Cooperem dała mu mistrzowski pas. Niestety, nie zdołał obronić go ani razu. Za każdym razem z walk eliminowały go kontuzje. Wypadał kolejno z następujących gal: ACB 80, ACB 86 oraz ACB 89. Tuż przed galą ACB 89 zwakował pas o który miał zawalczyć z Albertem Tumenovem. Ostatecznie o pas zmierzyli się Albert Tumenov z Ciro Rodriguesem.

Niewykluczone, że w przypadku ewentualnej wygranej Berkhamov zawalczy o pas. Być może wtedy dojdzie do długo oczekiwanej walki z Albertem Tumenovem, mistrzem ACA w kategorii półśredniej.

Ciro Rodrigues wskoczył na miejsce Berkhamova na gali ACB 86 w Moskwie w starciu z Beslanem Isaevem. Skazywany na pożarcie przed dużo bardziej doświadczonego Isaeva zaskoczył wszystkich i brutalnie znokautował Isaeva spektakularnym łokciem w drugiej rundzie starcia. Dzięki temu dostał szanse walki o zwakowany przez Berkhamova pas we wspomnianym starciu z Albertem Tumenovem. Co ciekawe – po raz drugi wystąpił w zastępstwie Berkhamova.

Tym razem nie zdołał rozstrzygnąć starcia na swoją korzyść i został zastopowany w trzeciej rundzie. Na zwycięski szlak próbował powrócić na gali ACA 92 we Warszawie w starciu z Aslambekiem Saidovem, jednakże z powodu kontuzji przegrał drugą walkę z rzędu.

Gala odbędzie się 31 sierpnia w Krasnodarze.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane