Khabib
źródło: thenational.ae

Nurmagomedov: Conor krzyczał „Nie zabijaj mnie”!

Wygląda na to, że Nurmagomedov na razie definitywnie zamknął możliwość rewanżu z McGregorem.

Khabib Nurmagomedov (27-0) na gali UFC 242 będzie bronić mistrzostwa wagi lekkiej z tymczasowym mistrzem – Dustinem Poirierem (25-5).

Wydarzenie odbędzie się 7 września w Abu Dhabi. Dzisiaj w londyńskim Hotel Cafe Royal odbyła się konferencja prasowa promująca tę galę. Przy tej okazji oczywiście nie mogło zabraknąć zarówno Nurmagomedova, jak i Poiriera. Wykorzystano to do pytań o możliwy rewanż Nurmagomedova z Conorem McGregorem. Bowiem o tej walce od dawna spekulują media.

Przez ostatnie trzy lata zanotował jedno zwycięstwo w amatorskim boksie. Klepał. Błagał, bym go nie zabijał w trakcie walki. Czy zasłużył zatem na rewanż ze mną? – stwierdził ostro Nurmagomedov. – Obecnie jestem skoncentrowany na 7 września. Mam dużo pracy bez myślenia o Conorze. W kolejce są jeszcze goście z seriami zwycięstw, tacy jak Tony Ferguson.

Dla przypomnienia – Khabib pokonał Irlandczyka poddając go w czwartej rundzie w październiku, na gali UFC 229. Po walce doszło do bójki przedstawicieli teamów Nurmagomedova i McGregora. Długo potem spekulowano, czy obydwaj w ogóle wrócą do UFC po tym wydarzeniu. Rosjanin jednak dogadał się z organizacją. Conor jeszcze w tym roku także powinien wrócić do klatki.

Khabib jest mistrzem od gali UFC 223, czyli od kwietnia 2018 roku. Pokonał wtedy Al’a Laquintę. Tuż po tym jak mistrzostwo wagi lekkiej odebrano Conorowi McGregorowi. Nurmagomedov w UFC walczy od 2012 roku. Do tej pory nie doznał porażki.

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane