dustin poirier ufc 242
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Poirier: Nie muszę szukać wielkich dziur u Khabiba

Dustin Poirier wierzy, że rózni się od 27 poprzednich rywali Khabiba Nurmagomedova, którzy ulegli mistrzowi wagi lekkiej.

Na UFC 242, 7 września Khabib Nurmagomedov stanie do kolejnej obrony pasa wagi lekkiej. Rywalem będzie mistrz tymczasowy, Dustin Poirier. O walce mówiło się już od dawna, jednak dopiero kilka dni temu została ona oficjalnie ogłoszona.

Panowie spotkali się po raz pierwszy na środowej konferencji prasowej w Londynie. Jak zawsze pojawiła się masa pytań i interesujących wypowiedzi. Jedną z najciekawszych była wypowiedź Dustina, który uważa, że ma, coś czego nie miało 27 rywali Khabiba i właśnie to ma mu dać wygraną.

Nie muszę szukać wielkich dziur w jego stylu – facet jest dobry. Nie mogę usiąść tutaj i powiedzieć nic złego o tym facecie – jest dobry. On jest mistrzem świata. Jednak zamierzam sprawić, że wszystko się tam ułoży po mojej myśli i zabiorę go tam, gdzie jeszcze nie był. To wszystko.

-powiedział.

Mimo wielu przeciwności i roli underdoga niemal w każdej ostatniej walce, Poirier dawał z siebie wszystko i wychodził z walk zwycięsko. Nie inaczej ma być tym razem.

Nauczyłem się, że mogę liczyć na siebie, że mogę sobie samemu zaufać. Nie każdy tak ma. Przeciwności wyprowadzają człowieka z siebie, a ja dałem sobie z nimi radę. Doświadczenie, wiara w siebie, mój sposób myślenia. Skupiam się na tworzeniu historii, a to wszystko, na czym mi zależy. Tak będą wyglądać następne 11 tygodni mojego życia: przygotować się na 25 minut, zrobić wszystko, co muszę zrobić, aby podnieść rękę w geście wygranej.

 

Jak myślicie, czy Dustin będzie tym, który pokona Khabiba? Czy rzeczywiście po gali w Abu Dhabi, Rosjanin zaliczy pierwszą porażkę w karierze?

 

Zobacz także: Dustin Poirier: Mogę pokonać każdego na świecie. Khabib jest następny!

 

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane