Oskar Piechota
Zdjęcie: MMANytt

Oskar Piechota zawalczy na gali UFC w Urugwaju?

Debiutant w UFC kolejnym rywalem Polaka?

Oskar Piechota (11-1-1) w sierpniu ma wrócić do octagonu. Rywalem Polaka będzie  Rodolfo Vieira (5-0), Brazylijczyk debiutujący w UFC. Informację podał Josh Gross na Twitterze, dziennikarz portalu „The Athletic”.

Mistrz świata ADCC i BJJ – Rodolfo Vieira podpisał kontrakt z UFC. 29-letni Brazylijczyk prawdopodobnie zadebiutuje w octagonie przeciwko Oskarowi Piechocie na gali w Montevideo w Urugwaju, 10 sierpnia. Znakomity grappler ma pięć wygranych, ostatnią odniósł w Polsce, w miniony weekend. – napisał Gross.

Oskar Piechota ostatni raz walczył dla UFC podczas finału 27. sezonu The Ultimate Fightera. 6 lipca 2018 roku przegrał z Geraldem Meerschaertem. Po tej walce Piechota długo dochodził do siebie przez kontuzję barku. Musiał poddać się operacji.

Wcześniej Polak odniósł dwa zwycięstwa w UFC, z Jonathanem Wilsonem i Timem Williamsem. Do organizacji Dany White’a trafił z Cage Warriors. Wcześniej walczył także między innymi dla Spartan Fight, Time of Masters, Pro MMA Challenge, czy MMA Attack.

Rodolfo Vieira karierę rozpoczął w 2017 roku. Początkowo rywalizował w Brazylii, by potem podpisać kontrakt z ACA. Tam pokonał Alexandra Neufanga, Jacoab Holymana-Tague i Vitaliy’a Nemchinova. Co więcej wszystkie dotychczasowe pojedynki skończył przed czasem. Poza walkach MMA kilkukrotnie zdobył mistrzostwo świata w BJJ i złoty medal w ADCC, rywalizacji zapaśniczej.

Zobacz także – Oskar Piechota: Jestem gotowy na powrót do UFC!

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane