ACA 97 w Krasnodarze
ACA/VestnikMMA

ACA 97 w Krasnodarze: Były mistrz wagi piórkowej zawalczy z Avelesem!

Yusup Raisov, były czempion dywizji piórkowej stoczy kolejną walkę w kategorii lekkiej. Podejmie byłego rywala Adriana Zielińskiego, Joshuę Avelesa.

Karta walk ACA 97 w Krasnodarze zapowiada się coraz bardziej interesująco. Włodarze organizacji Absolute Championship Akhmat ogłosili dwa kolejne pojedynki.

Yusup Raisov vs Joshua Aveles

Kolejny pojedynek ogłoszony na galę ACA 97.

Yusuf Raisov dorobił się rekordu 8-0-0 pokonując m.in Sebastiana Romanowskiego. Na gali ACB 50 zawalczył o pas z Maratem Balaevem i poniósł pierwszą porażkę w karierze. Balaev wypunktował Raisova po bardzo wyrównanej walce. Po tej porażce popularny „Borz” odniósł dwa kolejne zwycięstwa i został ponownie zestawiony z Balaevem. Starcie zaplanowano na galę ACB 77. Niestety, kontuzja wyeliminowała Balaeva z tego starcia a nowym rywalem Raisova został ogłoszony Alexander Peduson. Na szali położono pas mistrza tymczasowego.

Raisov brutalnie rozprawił się z oponentem i nie dał mu cienia szans na odniesienie sukcesu. Starcie zakończył efektownym poddaniem, dominując Pedusona w każdej możliwej płaszczyźnie. Na gali ACB 86 w Moskwie doszło do długo oczekiwanego rewanżu pomiędzy mistrzem „regularnym” a tymczasowym. Pomimo problemów na początku starcia Raisov szybko przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i poddał Balaeva, rewanżując się udanie za zabranie zera z rekordu. Raisov wkrótce potem zwakował pas i przeszedł do dywizji lekkiej. W debiucie na gali ACB 90 wypunktował byłego rywal Mateusza Gamrota – Andre Winnera. Ze starcia z Alexandrem Sarnavskim wyeliminowała go kontuzja oponenta. Na gali ACA 97 w Kranodarze Raisov będzie chciał udowodnić po raz kolejny, że zmiana kategorii wagowej nie była błędem.

Joshua Aveles stoczył dla ACB/ACA cztery walki. Z trzech starć wychodził zwycięsko a w jednym pojedynku musiał uznać wyższość rywala. W pierwszych starciach dla największej organizacji MMA w Europie pokonywał decyzjami sędziowskimi Amirkhana Adaeva, byłego zawodnika UFC Lenardo Silvę oraz Adriana Zielińskiego. Pierwszą porażkę od kilku lat zadał mu Eduard Vartanyan, były dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego. Warto dodać iż Aveles miał bardzo nieudany początek kariery. Po dziesięciu walkach legitymował się rekordem 2-7-1 i z pewnością nie wyglądało do imponująco. Aktualnie legitymuje się rekordem 27-12-2 więc jak łatwo policzyć – w ostatnich latach wygrał dwadzieścia pięć starć a przegrał zaledwie pięć.

Ramazan Kishev  vs Musa Khamanaev

Jak poinformował VestnikMMA, jest to kolejne starcie przewidziane na galę ACA 97.

Kishev zadebiutował dla organizacji ACA na gali sygnowanej numerem 94. Pokonał wówczas Islama Isaeva widowiskowym nokautem w pierwszej rundzie a uderzenie kolanem w wykonaniu Kisheva było jednym z najbardziej widowiskowych nokautów na tej gali i z pewnością wszyscy widzowie zapamiętali je na długo.

Khamanaev to weteran rosyjskiej sceny MMA. Walczył dla takich organizacji jak M-1 Global oraz ACB. Stoczył również pojedynek w USA. Na gali Titan FC poddał go znany z występów w UFC oraz BKFC Jason Knight. Polscy widzowie z pewnością kojarzą Khamanaeva z walki z Marcinem Heldem. Polak poddał oponenta już w pierwszej rundzie. Czeczen walczył w ACB ze zmiennym szczęściem. Wygrywał m.in z weteranem Efrainem Escudero a przegrywał z wspomnianym już Marcinem Heldem oraz byłym zawodnikiem WSoF  Luisem Palomino.

Oprócz tego na gali ACA 97 w Krasnodarze ujrzymy m.in innego byłego mistrza ACB Mukhameda Berkhamova oraz m.in weterana rosyjskiej sceny MMA Arbiego Agujewa.

Sprawdź również: ACA 97: Kolejne starcie dodane do sierpniowej gali. 

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.