ACA 97
ACA

ACA 97 – Kolejne starcia dodane do sierpniowej gali!

Włodarze największej europejskiej organizacji MMA ogłosili kilka starć na galę sygnowaną numerem 97.

Rozpiska gali ACA 97 uzupełniono o kolejne pojedynki. Oprócz starcia byłego mistrza ACB w wadze półśredniej rozpiska wzbogaciła się o kilka nazwisk.

Adlan Batev vs Mukhamed Kokov

Ciekawie zapowiadające się starcie w kategorii piórkowej.

Mukhamed Kokov to weteran organizacji ACB/ACA. Dla największej europejskiej organizacji MMA stoczył łącznie dwanaście walk –  z czego wygrał osiem, w czterech musiał uznać wyższość rywali. W ostatnich czterech walkach osiągnął bilans 2-2. Wygrywał z Tairgo Costą oraz Lom-Ali Eskijewem, przegrywał z Mukhamedem Machaevem oraz Magomedrasulem Khasbulaevem.

Adlan Bataev dał się poznać większej widowni porywającą walką z Maratem Balaevem. Po pięciorundowej batalii, pełnej zwrotów akcji, przegrał minimalnie na punkty. Od tej pory wygrał cztery walki – w tym z Tairgo Costą. Bataev po raz drugi zawalczy w Polsce. Na gali ACA 92 w Warszawie został znokautowany przez ściągniętego na ostatnią chwilę Daniela Oliveirę.

Valeriy Khazhirokov vs. Azam Gaforov

Walka zakontraktowana w limicie wagi muszej.

Khazhirokov wszystkie zawodowe walki stoczył pod sztandarem ACB. Cztery walki wygrał, w jednej musiał uznać wyższość rywala. Jedyną porażkę w karierze zadał mu dużo bardziej doświadczony Ruslan Abiltarov.

Gaforov był tymczasowym mistrzem WFCA w wadze muszej. Ze starcia o mistrzowski pas na gali ACA 95 wyeliminowała go kontuzja. Azam może poszczycić się nieskazitelnym rekordem 11-0.

Goga Shamatava vs Azamat Kerefov

Walka w limie dywizji muszej.

Shamatava jest autorem jednego z najbardziej spektakularnych nokautów zeszłego roku. Na gali ACB 89 w Krasnodarze widowiskowo znokautował Pavla Pastushkova. W kolejnej walce, na gali ACA 94 (również w Kransodarze) został wypunktowany przez Rasula Albaskhanova.

Keferov legitymuje się nieskazitelnym rekordem 11 wygranych w zawodowym MMA. Jedyne porażki ponosił w walkach amatorskich. Co ciekawe, walczył na tych samych galach co Shamatava. Na gali ACB 89 wypunktował Kurbana Gadzhieva, natomiast na gali ACA 94 wygrał decyzją sędziów z Narekiem Avagyanem.

Timur Nagibin vs Viskhan Magomadov

Starcie zakontraktowane w limie wagi lekkiej.

Nagibin przewalczył większość kariery w M-1 Global. Jedyna walka stoczona dla ACB została uznana za nierozstrzygniętą. Wokół tejże walki narosło sporo kontrowersji – a jego rywal Georgi Karakhanyan został zwolniony z kontraktu.

Magomedov w przeszłości miał potykać się z Gracjanem Szadzińskim, jednakże kontuzja Polaka sprawiła, że ostatecznie do tego starcia nigdy nie doszło. Dla ACB stoczył dziewięć walk, z czego siedem z nich wygrał oraz w dwóch musiał uznać wyższość rywala.

Arbi Agujev vs Bruno Silva

Pojedynek zakontraktowany w limicie wagi średniej.

Agujev to weteran rosyjskiej sceny MMA. W przeszłości walczył on z Polakami – poddał Mateusza Strzelczyka oraz znokautował Antoniego Chmielewskiego. Dwie walki zakończył z rezultatem NC – z Josipem Artukovicem oraz z Patrikiem Kinclem. W ostatniej walce na gali ACA 91 został wypunktowany przez Eliasa Silverio.

Santos był pierwszym rywalem Krzyśka Jotki w UFC. O jego zakontraktowaniu przez UFC możecie przeczytać tutaj.

Aleksey Efremov vs. Nikola Dipchikov

Kolejne starcie zakontraktowane w limicie wagi średniej.

Efremov to kolejny weteran rosyjskiej sceny MMA. Walczył dla takich federacji jak ACB, ProFC, WFCA czy M-1. Na gali ACA 91 został wypunktowany przez powracającego po porażce Baisangura Vakhitova.

Dipchikov jest zawodnikiem doskonale znanym polskim fanom MMA. Pokonał Macieja Różańskiego jednogłośną decyzją sędziów oraz w ostatniej chwili uległ Piotrowi Strusowi. Prowadząc na punkty i mając niemalże pewną wygraną, sekundę przez końcem starcia odklepał duszenie zapięte przez Piotrka. Tym samym pozwolił Polakowi dopisać trzecią wygraną w ACB.

Gala ACA 97 będzie kolejną galą w Krasnodarze. Poprzednie imprezy w tym mieście były niezwykle udane,. Pozostaje mieć więc nadzieję że i tym razem będzie tak samo.

Na który pojedynek z karty walk ACA 97 czekacie najbardziej?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane