Kułak
Zdjęcie: Facebook/Krzysztof Kułak

Kułak o Gustafssonie: Coś musiało się w nim wypalić

Krzysztof Kułak wspomina swoją walkę z Alexandrem Gustafssonem. Dla Gustafssona było to jedyne stracie w organizacji KSW.
Kułak już 14 czerwca na gali Armia Fight Night 6 stoczy 50 zawodowy pojedynek w MMA.

13 września 2008 roku Kułak zmierzył się z Alexandrem Gustafssonem podczas gali KSW Extra. Walka z „Modelem” była jedynym pojedynkiem Szweda w federacji KSW. Polski zawodnik był zmuszony uznać wyższość przeciwnika. Gustafsson wygrał starcie jednogłośną decyzją sędziów.

Pamiętam tę walkę doskonale. Wskoczył w ostatniej chwili, ważył z dziesięć kilogramów więcej i się po mnie przejechał.

To było dość dawno temu, ale pamiętam ją doskonale. Na ostatniej prostej zmienił się przeciwnik i Gustafsson wziął tę walkę na dwa dni przed pojedynkiem. Miał pewnie z dziesięć kilogramów więcej ode mnie. Wtedy się po mnie przebiegał. Świat idzie do przodu, Alex poszedł na emeryturę. Chciałbym kiedyś odejść w takim samym stylu. Czy po następnej walce? Zobaczymy.

W miniony weekend na gali UFC w Sztokholmie, w walce wieczoru Alexander Gustafsson zmierzył się z Anthonym Smithem. Amerykanin poddał Szweda duszeniem zza pleców. Po walce Gustafsson rzucił rękawice i postanowił zakończyć karierę.

Trzeba czuć głód, żeby toczyć dobre walki. Coś musiało się w nim wypalić. W takiej sytuacji bywało już wielu innych zawodników. Nadszedł dla niego po prostu ten moment. Miejmy nadzieję, że ja tak szybko się nie wypalę.

 

Podczas gali Armia Fight Night 6 Kułak stoczy jubileuszowy zawodowy pojedynek w MMA. Mimo kilkunastu lat zawodowej kariery były mistrz KSW pozostaje w grze.

Faktycznie to minęło już sporo czasu. Zawsze sobie marzyłem, żeby taki jubileuszowy pojedynek stoczyć na takiej gali w walce wieczoru.

 

Jego rywalem będzie, powracający po po ponad dwuletniej przerwie Albert Odzimkowski. Krzysztof nie jest faworytem pojedynku. Liczy jednak, że dzięki takiemu przeciwnikowi będzie mógł odpowiedzieć sobie na pytanie, na ile jeszcze stać go w sportowej karierze.

Ta walka zweryfikuje na pewno moje umiejętność i powie mi, czy się jeszcze do tego nadaję. Ja tego chcę, czuję głód walki. Zobaczymy, jak będzie. Nie czuję żadnej presji i nikt nie wiąże z moim występem wielkich nadziei. Jestem tu gdzie chciałem być i będę starał się to udowodnić.

Krzysztof Kułak: Jestem Tu gdzie moje miejsce. 15 lat w MMA!

Jestem Tu gdzie moje miejsce. 15 lat w MMA!

Opublikowany przez Krzysztof Kułak Poniedziałek, 3 czerwca 2019

Transmisja gali Armia Fight Night 6 już 14 czerwca na sportowych antenach Polsatu!

Karta walka AFN 6:

walka wieczoru:

Krzysztof Kułak (31-16-2, 7 KO, 17 SUB) vs Albert Odzimkowski (10-3, 2 KO, 7 SUB) – k. półśrednia:

Robert Turnquest (10-6, 1 KO, 6 SUB) vs Tomasz Jakubiec (9-2, 3 KO, 1 SUB) – k. półśrednia
Maciej Mackiewicz (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Jacek Bednorz (6-5-1) – k. półśrednia
Tymoteusz Łopaczyk (4-1, 3 SUB) vs Łukasz Siwiec (4-0, 4 SUB) – k. półśrednia
Adrian Kępa (5-4, 3 KO, 2 SUB) vs Sławomir Kołtunowicz (3-2, 1 KO, 2 SUB) – k. piórkowa

karta wstępna:
Ivan Slivinskiy (2-2, 2 SUB) vs Karol Skrzypek (4-1, 4 KO) – k. półśrednia
Maciej Kierzkowski (2-1, 1 KO, 1 SUB) vs Piotr Przepiórka (2-3, 1 KO) – k. lekka
Artur Pawlik (2-3, 2 SUB) vs Sebastian Rajewski (5-5, 1 KO) – k. lekka

karta przedwstępna:
Daniel Matuszek (0-0) vs Patryk Kaczmarczyk (0-0) – k. piórkowa
Damian Strzelczyk vs Paweł Bińkowski – k. ciężka pro-am

Sprawdź także: Albert Odzimkowski wraca do klatki!

Kategorie
AFN

Napisz komentarz

*

*

Powiązane

 • Armia Fight Night 7
  AFN

  Armia Fight Night 7: Pełna karta walk

  W 2017 roku na polskiej scenie MMA pojawił się zupełnie nowy projekt – gala sportów walki z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Wydarzenie od samego początku zwróciło uwagę całej, sportowej...
 • Odzimkowski
  AFN

  Odzimkowski przed AFN 6: Szykuje się mega widowisko

  Odzimkowski już w najbliższy piątek w Radomiu podczas gali Armia Fight Night 6 powróci po dwóch latach przerwy od zawodowych startów. Jego rywalem został znany z organizacji KSW –...
 • AFN

  Albert Odzimkowski wraca do klatki!

  Albert Odzimkowski po ponad dwóch latach przerwy od pojedynków MMA powraca do oktagonu. Zawodnik 14 czerwca zmierzy się z Krzysztofem Kułakiem w Radomiu na gali Armia Fight Night 6....
 • AFN

  Armia Fight Night 5 – pełne wyniki gali

  Walka wieczoru: MMA 61 kg: Patryk Surdyn pok. Sylwestra Millera przez TKO, Runda 1 Co-main event: MMA 80 kg: Dominik Chmiel pok. Jacka Bednorza przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 3 Karta główna:...