Róża Gumienna
Zdjęcie: WP Sportowe Fakty

Róża Gumienna zasila szeregi Babilon MMA

Kickboxerka z Wrocławia podpisała kontrakt z Tomaszem Babilońskim. Jest pierwszą profesjonalną zawodniczką MMA w organizacji Babilon MMA.

Róża Gumienna jest byłą zawodniczką organizacji Fight Exclusive Night.  Jest pierwszą kobietą, która zdobyła mistrzowski pas FEN. Wówczas na pełnym dystansie wypunktowała Martinę Fendrichovą. Czeszka miała lepszy zasięg, jednak ostatecznie nie odegrało to ważnej roli w tym pojedynku. Gumienna była bardzo aktywna podczas starcia, ale walka nie była porywająca dla kibiców. Tuż po wygranej zawodniczka wyznała, że nie może doczekać się obrony.

14 października 2017 doszło do wyczekiwanej obrony na zasadach K-1. Gumienna zmierzyła się z waleczną Martą Waliczek w obronie pasa mistrzowskiego w kategorii do 65 kg. Róża Gumienna musiała uznać wyższość debiutantki – Marty Waliczek, zdolnej zawodniczki wywodzącej się z karate.

W 2018 roku Gumienna związała się kontraktem z federacją DSF Kickboxing Challange. W debiucie podczas gali DSF 13 we Wrocławiu w bardzo dobrym stylu pokonała mocną Lucię Mlejnkovą. Kolejny pojedynek stoczyła w Warszawie z mistrzynią świata Muay Thai Mariyą Valent, z którą wygrała na punkty po jednostronnym pojedynku. We wrześniu 2018 roku w Częstochowie zmierzyła się z Cristiną Caruso o mistrzowski pas w wadze piórkowej (65kg). Polka musiała uznać wyższość Włoszki.

O dołączeniu kickboxerki z Wrocławia do organizacji Babilon MMA mówiło się już od dawna. Dopiero teraz jednak podpisanie kontraktu z Tomaszem Babilońskim zostało oficjalnie ogłoszone. Utytułowana zawodniczka kickboxingu jest pierwszą profesjonalną zawodniczką MMA, która będzie walczyć pod szyldem Babilon MMA.

Moi drodzy rozpoczyna się nowy etap w moim życiu/karierze sportowej

Pierwszy pojedynek Gumiennej jest już omówiony. Zaplanowano go na jedną z przyszłych gal – sierpniową lub październikową. Ciekawość budzi jak Polka poradzi sobie w parterze, ponieważ o stójkę nie musimy się obawiać.

Sprawdź także: Daniel Rutkowski mistrzem wagi piórkowej Babilon MMA!

Kategorie
Babilon

Leave a Reply

Powiązane