ACA 100 Zhamaldaev
ACA

ACA 100: Zhamaldaev vs Froes walką wieczoru!

Poznaliśmy pierwsze i zarazem główne starcie najważniejszej gali ACA w tym sezonie. Na gali ACA 100 Salman Zhamaldaev podejmie Felipe Froesa.

Jak już wspominaliśmy, jubileuszowa gala ACA 100: Zhamaldaev vs Froes odbędzie się w Groznem. Starcie Zhamaldaev vs Froes jest pierwszą ogłoszoną walką i jednocześnie będzie to main event najważniejszej gali w tym roku. Zarazem będzie to starcie rewanżowe, bowiem panowie spotkali się po raz pierwszy na gali WFCA 43. Wówczas to niejednogłośną decyzją sędziowską zwyciężył Zhamaldaev i to on zdobył pas mistrzowski WFCA w dywizji piórkowej.

Obecny rekord Salmana Zhamaldaeva wynosi 17-1 i od 2012 roku nie przegrał ani jednej walki oraz legitymuje się imponującym pasmem 17 wygranych. Jego jedynym pogromcą jest Antun Racic, który poddał debiutującego Zhamaldaeva duszeniem gilotynowym na gali M-1 Challange 33.  Salman zdobył tytuł podczas swojej ostatniej walki, która była prawdopodobnie jedną z najlepszych walk w historii rosyjskiej MMA. Po 5-rundowej batalii wypunktował Marata Baleva, brutalnie rozbijając byłego mistrza ACB.

Rekord Felipe’a Froesa wynosi obecnie 18 zwycięstw i 4 porażki. Dla ACA stoczył dwa starcia i za każdym razem to jego ręka wędrowała do góry. Na gali ACA 91 znokautował Saifulla Dzhabrailova a na gali ACA 96 w Łodzi wypunktował niepokonanego do tej pory Frantza Slioę. Przed zakontraktowaniem przez WFCA walczył głównie w Brazylii i dorobił się tam bilansu 13-2-1. Dla WFCA stoczył cztery starcia i dwa z nich zakończył na swoją korzyść a w dwóch musiał uznać wyższość rywali. Oprócz Salmana Zhamaldaev sposób na pokonanie Brazylijczyka znalazł także Kurban Taigibov. Należy jednak zaznaczyć, w żadnej z tych walk nie doszło do dominacji a sędziowie mieli problem ze wskazaniem zwycięscy.

Gala ACA 100: Zhamaldaev vs Froes odbędzie się 4 października w Groznem. Już pierwsza zapowiedziana walka sugeruje, że możemy spodziewać się jednej z najlepszych rozpisek w historii organizacji. Wojownicy stoczą od dawna oczekiwany rewanż i raz na zawsze rozstrzygną spór do kogo powinien należeć pas mistrzowski.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane