ACA 97 Raisov
ACA

ACA 97: Yusup Raisov z nowym rywalem!

Na gali ACA 97 Raisov miał zmierzyć się z Joshuą Avelesem, który wypadł z karty walk z powodu kontuzji.

Włodarze stanęli jednak na wysokości zadania i na gali ACA 97 Raisov zmierzy się z nowym rywalem, Hacranem Diasem.

Yusuf Raisov dorobił się rekordu 8-0 a jednym z jego rywali na początkowym etapie kariery był Sebastian Romanowski. Na gali ACB 50 zawalczył o pas z Maratem Balaevem i poniósł pierwszą porażkę w karierze. Balaev wypunktował Raisova po bardzo wyrównanej walce. Po tej porażce popularny „Borz” odniósł dwa kolejne zwycięstwa i został ponownie zestawiony z Balaevem. Starcie zaplanowano na galę ACB 77. Niestety, kontuzja wyeliminowała Balaeva z tego starcia a nowym rywalem Raisova został ogłoszony Alexander Peduson. Stawką starcia był tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej.

Raisov brutalnie rozprawił się z rywalem i nie dał mu szansy na wygraną. Pojedynek zakończył efektownym poddaniem, dominując całkowicie Pedusona. Na gali ACB 86 w Moskwie doszło do oczekiwanego rewanżu pomiędzy mistrzem „regularnym” a tymczasowym. Pomimo sporych problemów z pierwszych sekund starcia Raisov szybko przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i poddał Balaeva, rewanżując się udanie za zabranie zera z rekordu. Raisov wkrótce potem zwakował pas i przeszedł do dywizji lekkiej. W debiucie na gali ACB 90 wypunktował byłego rywala Mateusza Gamrota – Andre Winnera. Ze starcia z Alexandrem Sarnavskim wyeliminowała go kontuzja oponenta. Na gali ACA 97 w Kranodarze Raisov będzie chciał udowodnić po raz kolejny, że zmiana kategorii wagowej nie była błędem.

Hacran Dias to weteran UFC. Dla największej organizacji MMA na świecie stoczył osiem walk, jednakże tylko trzy z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. Na gali ACA 93 zadebiutował pod sztandarem największej federacji MMA w Europie i sprawił niemałą niespodziankę pokonując na punkty Ustarmagomeda Gadzhidaudova.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.