ACA 99 Cooper
ACA

ACA 99: Cooper vs Davlatmurodov II kolejnym starciem moskiewskiej gali!

Włodarze największej europejskiej organizacji MMA ogłosili kolejne starcie. Na gali ACA 99 dojdzie do starcia Cooper vs Davlatmurodov.

Na gali ACA 99 zobaczymy rewanż za starcie Cooper vs Davlatmurodov, które odbyło się na gali ACB 76.

Cooper to były mistrz ACB kategorii półśredniej i były pretendent do mistrzowskiego pasa ACA w dywizji średniej.

Brett Cooper stoczył dla ACB/ACA siedem walk, z czego aż pięć rozstrzygnął na swoją korzyść. W debiutanckiej walce pokonał na punkty Beslana Isaeva, czym w oczach włodarzy zasłużył na walkę o pas kategorii półśredniej. Jego rywalem został ogłoszony Aslambek Saidov. Aslambek w pierwszych dziesięciu minutach całkowicie zdominował Amerykanina, który nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Sytuacja uległa zmianie w trzeciej rundzie, kiedy to Cooper naruszył Saidova. Aslambek bronił się w pełni świadomie, jednak sędzia postanowił przerwać starcie i pas powędrował na biodra Coopera. Już w pierwszej odsłonie na rzecz Mukhameda Berkhamova, który znokautował Amerykanina już w drugiej rundzie. Kolejnym rywalem Coopera został właśnie Sharaf Davlatmurodov. Tutaj Cooper również miał w walce problemy, jednakże zdołał odwrócić losy pojedynku i znokautował rywala. Na gali ACB 82 znokautował z kolei Andre Santosa w pierwszej rundzie. Pod nowym sztandarem ACA stoczył dwie walki. Na gali ACA 91 wypunktował Azamata Amagova, natomiast na gali ACA 95 już w pierwszej rundzie poddał go Salamu Abdurakhmanov. Warto dodać, że stawką pojedynku był pas dywizji średniej.

Sharaf Davlatmurodov pierwszą zawodową porażkę poniósł z rąk Mukhameda Berkhamova, który poddał go na gali ACB 55. W kolejnej walce zmierzył się w litewskim specjalistą od parteru, Mindaugasem Veržbickasem, którego poddał duszeniem zza pleców w drugiej rundzie. Następnie zmierzył się ze wspominanym już Brettem Coopperem, który znokautował go na gali ACA 76. Na gali ACB 86 w Moskwie zmierzył się z dużo mniej doświadczonym Gadzhimuradem Khiramagomedovem i uległ mu jednogłośną decyzją sędziów. Na zwycięski szlak powrócił na gali ACB 90, kiedy to znokautował Umara Yankovskiyego. Pod nową banderą zawalczył raz, na gali ACA 95 i wypunktował Ismaela de Jesusa.

Na ACA 99 dojdzie więc do rewanżu Cooper vs Davlatmurodov, tym razem jednak w kategorii średniej.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.