ACA 99 Evloev
ACA

ACA 99: Yunus Evloev vs Azam Gaforov w walce o pas!

Co się odwlecze, to nie uciecze. Na gali ACA 99 zobaczymy od dawna oczekiwane starcie Evloev vs Gaforov.

Na gali ACA 99 w Moskwie Yunus Evloev, były regularny mistrz WFCA i aktualny mistrz ACA w wadze muszej podejmie Azama Gaforova, byłego tymczasowego mistrza WFCA w wadze muszej. Pierwotnie do starcia miało dojść na gali ACA 95, jednakże kontuzja Gaforova spowodowała, że rywalem Evloeva został Josiel Silva – niedoszły rywal Gaforova.

Yunus Evloev został mistrzem WFCA w wadze muszej na gali WFCA 44 pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Bruno Azevedo (16-3-0). Evloev w pokonanym polu zostawiał takich zawodników jak Luis Nogueira, musiał zaś uznać wyższość aktualnego zawodnika UFC, Magomeda Bibulatova. Na gali ACA 95 pokonał Josiela Silvę, który zastąpił kontuzjowanego Gaforova. Werdykt starcia wzbudził jednakże niemało kontrowersji. Mairbek Khasiev, jeden z czołowych postaci ACA wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Gaforov jest niepokonanym zawodnikiem i legitymuje się rekordem 11 wygranych. Jego najcenniejszym trofeum jest bez wątpienia tymczasowy pas mistrzowski WFCA. Pokonał wówczas innego niepokonanego prospekta, Imrana Bukueva. Na gali ACA 95 miał zmierzyć się z regularnym mistrzem WFCA Yunusem Evloevem o pas mistrzowski ACA, jednakże musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Azama Gaforova pierwotnie zestawiono z Valeriym Khazhirokovem, do starcia miało dojść na gali ACA 97. Wszystko wskazuje na to, że Khazhirokov zawalczy z innym rywalem. Nieco później planowano zestawić go z byłym pretendentem do pasa, Josielem Silvą, lecz najwidoczniej plany po raz kolejny uległy zmianie.

Czy Waszym zdaniem na gali ACA 99 Evloev obroni mistrzowski pas?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.