Askar Askarov UFC
combatdocket.com

Askar Askarov zawodnikiem UFC!

Były mistrz ACB w wadze muszej, niepokonany Askar Askarov (10-0) podpisał kontrakt z UFC.

Askar Askarov powróci do startów pod ponad rocznej przerwie, tym razem pod banderą UFC. Jego rywaem będzie Brandon Moreno a do starcia dojdzie już 21 września na gali UFC on ESPN+ 17.

Askarov był mistrzem ACB w wadze muszej. Do największej europejskiej organizacji MMA trafił legitymując się obiecujący bilansem 3-0. Zanim dostał szansę walki o pas stoczył cztery walki, za każdym razem odprawiając rywali przed czasem. W pokonanym polu zostawił również Marcina Lasotę, który swego czasu uchodził w Polsce za bardzo dobrze rokującego zawodnika. Walkę o wakujący pas stoczył z dużo bardziej doświadczonym José Maria Tomé (37-5-0 w momencie walki, 39-8-0 aktualnie). Brazylijczyk był dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, miał też epizod w UFC (0-2) jednak to nie stanowiło dla Askarova większego problemu i w piątej rundzie zapiął ciasne duszenie (brabo), które rywal był zmuszony odklepać. Następnym rywalem został weteran Bellatora, Anthony Leone. Askarov poddał go efektownym twisterem. Ostatni raz niepokonanego Askarova mogliśmy oglądać podczas ACB 86 w Moskwie. Rywalem został wówczas Rasul Albaskhanov, który przegrał z mistrzem przez techniczne poddanie.

Po fuzji ACB z WFCA nie mieliśmy już okazji oglądać Askarova w akcji. Mistrzem ACA w wadze muszej został Yunus Evloev, który nieco kontrowersyjnie pokonał Josiela Silvę.

Dla Brandona Moreno będzie to drugie podejście w UFC, bowiem walczył już dla giganta w latach 2016-2018. Stoczył wówczas pięć walk, z których trzy wygrał a dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali.

Czy Askar Askarov poradzi sobie w UFC? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem.

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane