One Championship Petchmorakot
Zdjęcie: onefc.com

Gale One Championship na TVP Sport!

TVP Sport poszerza ofertę dla fanów sportów walki.

Najbliższa gala organizacji One Championship – „Masters of Destiny”, 12 lipca będzie transmitowana na żywo na TVP Sport. Będzie to początek współpracy polskiej telewizji z największą organizacją sportów walki z Azji. Na razie TVP Sport planuje pokazać dziesięć gal.

One Championship powstało w 2001 roku w Singapurze. Na ich galach można obejrzeć walki zarówno w formule MMA, jak i w kick-boxingu, czy muay thai. Po podbiciu rodzimego rynku One ściągnęło takich zawodników jak Demetrious Johnson, Eddie Alvarez, czy Sage Northcutt. Tym samym chce pokazać aspiracje, by zostać alternatywą dla Ultimate Fighting Championship.

Gala „Masters of Destiny” odbędzie się w stolicy Malezji – Kuala Lumpur, 12 lipca. Walką wieczoru będzie starcie ramach turnieju Grand Prix wagi piórkowej, w kick-boxingu. Włoch Giorgio Petrosyan, pięciokrotny mistrz świata w kick-boxingu zmierzy się z reprezentantem Tajlandii – Petchmorakotem Petchyindee, trzykrotnym mistrzem świata w muay thai. Będzie to jednocześnie rewanż za pojedynek z maja, który zakończył się no contest. Stawką turnieju jest milion dolarów. Warto także zwrócić uwagę na walkę Eva Tinga, zawodnika z czołówki dywizji lekkiej MMA  Zmierzy się z Daichi Abe, mistrzem wagi półśredniej japońskiej organizacji Pancrase.

Następną galę One Championship zaplanowało na 2 sierpnia. Odbędzie się na Filipinach, w Manilii.

W ostatnich miesiącach TVP Sport nabyło także prawa do transmisji takich organizacji jak PLMMA, Celtic Gladiators, czy Rocky Warriors Cartels.

Przeczytaj także: Demetrious Johnson udusił Yuya Wakamatsu w debiucie dla ONE Championship [WIDEO]

Kategorie
ONE Championship

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.