Khabib mistrz
źródło: thenational.ae

Khabib Nurmagomedov: Dustin nie jest na moim poziomie

Mistrz UFC w wadze lekkiej nie czuje do Poiriera takiej niechęci jak do Conora McGregora, tym niemniej planuje potraktować go w klatce w bardzo podobny sposób.

Khabib Nurmagomedov stanie niedługo do drugiej obrony mistrzowskiego pasa a jego rywalem będzie Dustin Poirier. Pomiędzy zawodnikami nie ma złej krwi, tak jak to miało miejsce w starciu z McGregorem. Pomimo to Khabib uważa, że starcie będzie miało bardzo podobny przebieg.

Wszyscy pamiętacie, co zrobiłem tutaj ostatnio? Nic się nie zmieni. Zamierzam to zrobić również w Abu Zabi, broniąc mojego tytułu, ale bez skakania [przez Octagon].

– powiedział Nurmagomedov.

Mistrz dodał także, że wygrana nad Maxem Hollowayem była dla niego niespodzianką.

Dustin to twardziel. Ma ponad 20 walk w UFC. Ma dobre doświadczenie. Szczerze mówiąc w ostatniej walce oczekiwałem od Maxa [Hollowaya], że go pokona. To jest dla mnie małą niespodzianką. Ma dobry boks, dobrą pracę na nogach, ale ostatnie sześć walk stoczył ze strikerami. Nie walczył z facetami, którzy cały czas próbują go stłamsić.

Po chwili dodał także co zamierza zrobić, gdy spotkają się w Octagonie.

Myślę, że to będzie dla niego ciężka noc. Takie jest moje zdanie. Będę go tłamsił cały czas, będę go zmęczyć i sprawię, żeby odklepał. To jest mój plan.

Khabib odniósł się także do swojego stylu walki.

Chcę tylko miażdżyć ludzi [w Octagonie]. To jest to, co chcę zrobić. Nieważne, Dustin, Tony [Ferguson] czy inni przeciwnicy, nieważne. Kiedy idę do klatki, tłamszę moich przeciwników, robię tak przez całe życie. 27-0. Ludzie mówią o jego sześciu [walkach], o jego zwycięskim paśmie. A co z moim pasmem? 11 lat niepokonany.

Na koniec dodał, że nie lekceważy przeciwnika, który po prostu nie jest na jego poziomie.

Nie chcę nie doceniać tego faceta, wiem, że to trudne wyzwanie, ale ten facet nie jest na moim poziomie.

Czy Waszym zdaniem Khabib Nurmagomedov ma rację i Dustin, podobnie jak reszta dywizji, nie jest na poziomie Khabiba?

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane