Peter Sobotta UFC
MMA Junkie

Peter Sobotta podejmie Alessio di Chirico na gali UFC w Kopenhadze!

Reprezentant Jamajki podejmie byłego rywala byłego rywala Andrzeja Grzebyka. Będzie to debiut Piotrka w kategorii średniej.

Peter Sobotta powróci do walk w UFC po porażce z Leonem Edwardsem, który znokautował go na gali UFC FN 127 sekundę przed końcem walki. Wcześniej w pięciu walkach dla największej organizacji MMA na świecie odniósł cztery wygrane m.in nad Pawłem Pawlakiem, Benem Saundersem oraz Nicolasem Dalby. Musiał za to uznać wyższość Kyle Noke’a któremu uległ przez nokaut już w pierwszej rundzie pojedynku. Warto dodać, że to drugie podejście Sobotty w UFC, bowiem pierwsza przygoda miała miejsce w latach 2009-2010. Stoczył wtedy trzy walki i w żadnej z nich nie zdołał odnieść zwycięstwa. Po nieudanej przygodzie z gigantem mogliśmy zobaczyć go w akcji na pierwszej gali MMA Attack. Zmierzył się wówczas z Borysem Mańkowskim, któremu uległ na punkty po widowiskowej walce. Werdykt wzbudził jednak niemało kontrowersji i został następnie anulowany; starcie zakończyło się remisem. Następnie Peter Sobotta wygrał pięć kolejnych walk i dzięki temu dostał od UFC kolejną szansę.

Do tej pory występował w dywizji półśredniej, jednak po ostatniej walce postanowił zmienić kategorię wagową. W nowej dywizji przywita go dobrze znany polskim kibicom Alessio di Chirico. Włoch pokonał Andrzeja Grzebyka na gali FEN 9 i właśnie ta wygrana zapewniła mu kontrakt z UFC. Pogromca podwójnego mistrza FEN stoczył dla giganta sześć walk, trzy z nich wygrywając a w trzech ulegając rywalom.

Gala w Kopenhadze odbędzie się 28 września.

 

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane