Rafał Haratyk ACA
Rafał Haratyk/facebook

Rafał Haratyk zawodnikiem ACA!

Rafał Haratyk, czołowy zawodnik kategorii średniej w Polsce podpisał kontrakt z ACA.

Rafał Haratyk podpisał kontrakt z ACA, o czym poinformował na swoim profilu na Facebooku. “Polski Czołg” legitymuje się rekordem 11-3-2. Aktualnie znajduje się na fali czterech zwycięstw odniesionych na galach Babilon MMA. W pokonanym polu pozostawił takich zawodników jak Łukasz Bieńkowski, Johan Romming, Marcin Naruszczka oraz Maciej Różańskiej. Tym samym zrewanżował się Marcinowi za bardzo bolesną porażkę z gali  FEN 11. Haratyk występował także na galach EFC gdzie wygrał trzy walki. Uległ jedynie podwójnemu mistrzowi EFC oraz byłemu mistrzowi KSW, Dricuowi Du Plessisowi.

Haratyk stoczył także niezwykle wyrównaną batalię z Oskarem Piechotą. Do starcia doszło niespełna sześć lat temu na gali No Contest i po trzech rundach sędziowie orzekli niejednogłośny remis.

“Polski Czołg” ostatni raz zameldował się w klatce na gali Babilon MMA 6 i wypunktował wówczas byłego zawodnika ACB, Macieja Różańskiego. Ze starcia z Gadzhi Omargadzhievem wycofał się z powodu zmian, jakie zaszły wokół gali Babilon MMA 8. Tomasz Babiloński postanowił połączyć galę bokserską i galę MMA w jedno wydarzenie a to wiązało się z zamianą klatki na ring, na co nie przystał Haratyk. Zmianie uległ też termin starcia, co spowodowało wycofanie się Omargadzhieva, gdyż nowy termin kolidował z ramadanem.

Z kim Waszym zdaniem powinien zawalczyć Rafał Haratyk w debiutanckiej walce dla ACA?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane