Róża Gumienna
Zdjęcie: sportowefakty.wp.pl

Róża Gumienna zadebiutuje w MMA na gali Babilon MMA 10!

Była mistrzyni organizacji FEN w formule K1 Róża Gumienna zadebiutuje w MMA 26 października na gali Babilon MMA 10 w Wieliczce.

Róża Gumienna od czasu rozstania się z organizacją FEN, występowała również w DSF. Niestety jak i w przypadku organizacji FEN tak i DSF Róża rozstała się z projektem Sławomira Duby. Postanowiła, że zmieni płaszczyznę walki i od tej chwili zamiast w K1, będziemy obserwować ją w formule MMA. Gumienna ostatni raz walczyła na gali DSF ponad rok temu. Zawodniczka z Wrocławia pokonała wtedy Mariyę Valent przez jednogłośną decyzję sędziów. Brak prawdopodobnie częstych występów w K1 zmusił Różę do podjęcia swoich sił w mieszanych sztukach walki.

Róża Gumienna podpisała jakiś czas temu kontrakt z organizacją Babilon MMA,  a dziś oficjalnie ogłoszono jej debiut, który odbędzie się 26 października na gali w Wieliczce.

Róza Gumienna będzie docelowo walczyła w wadze koguciej. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze rywalki dla zawodniczki z Wrocławia.

Już niebawem będziemy świadkami kolejnej gali Babilonu. 16 sierpnia organizacja Tomasza Babilońskiego zagości w Międzyzdrojach. W walce wieczoru na „Babilon MMA 9” związany z organizacją Tomasza Babilońskiego Michał „Masakra” Kita (18-10-1) spotka się w wadze ciężkiej z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą (19-4-1). Na tej gali walczyć będą także między innymi Piotr Niedzielski, Łukasz Sudolski oraz Kamil Oniszczuk.

Przeczytaj także: Rafał Haratyk zawodnikiem ACA!

Kategorie
Babilon

Leave a Reply

Powiązane