ACA 101 Mindaugas Verzbickas
ACA

ACA 101: Mindaugas Verzbickas podejmie Adama Alieva!

Poznaliśmy kolejne starcie, do którego dojdzie na gali ACA 101.

Do rozpiski ogłoszonej gali ACA 101 dodano starcie w którym wystąpi Mindaugas Verzbickas, były zawodnik FEN oraz KSW. Podejmie on Adama Alieva, który powraca do klatki ACA po porażce z Andre Winnerem.

Verzbickas jest zawodnikiem doskonale znanym polskiej publiczności. Litwin występował na galach FEN oraz KSW i mierzył się z polskimi zawodnikami. Musiał uznać wyższość Andrzeja Grzebyka oraz Kamila Szymuszowskiego, którym to ulegał na punkty, lecz jeśli już wygrywał z naszymi rodakami, to bardzo efektownie. Poddawał mniej znanego szerszej widowni Karola Szałowskiego oraz także bardziej znanych zawodników znad Wisły: Pawła Kiełka, Alberta Odzimkowskiego oraz Kamila Gniadka. Dla ACB stoczył pięć walk z czego trzy zapisał na swoje konto. Oprócz wspomnianego Kamila Gniadka poddawał także Ibragima Tibilova oraz  Coreya Nelsona. Przegrywał z czołówką swojej kategorii wagowej; duszeniem zza pleców poddał go Sharaf Davlatmurodov a na punkty przegrał z Ramazanem Kuramagomedovem.

Warto dodać, że Kuramagomedov z powodzeniem walczył za oceanem. Na gali PFL 2018 #7 wypunktował Roberta Hale’a oraz na gali Dana White’s Contender Series 2019 Week 5 wygrał niejednogłośną decyzją sędziów z Jordanem Wiliamsem. Dorobek Verzbickasa w ACA jest więc przyzwoity i z pewnością Litwin będzie chciał poprawić swój rekord.

Aliev powraca do klatki po porażce, którą zadał mu Andre Winner na gali ACB 87. Porażkę w drugiej rundzie starcia poprzedziła bezapelacyjna i całkowita dominacja Alieva w pierwszej odsłonie. Wówczas całkowicie stłamsił Winnera, nie dając mu dość do głosu w absolutnie żadnym aspekcie pojedynku. Sytuacja zmieniła się dramatycznie w drugiej odsłonie. Aliev popełnił koszmarny błąd, który po profesorsku wykorzystał rywal. Wpiął się za plecy Alieva i poddał go duszeniem zza pleców. Przed porażką z Winnerem Aliev nie zaznał goryczy porażki przez blisko trzy lata.

Czy Waszym zdaniem na gali ACA 101 Mindaugas Verzbickas dopisze do swojego rekordu kolejne poddanie?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane