Dustin Poirier Khabiba
Zdjęcie: JOE.co.uk

Dustin Poirier: Zamierzam skończyć Khabiba na UFC 242!

"The Diamond" obszernie o nadchodzącej walce.

Dustin Poirier uważa, że ​​nie tylko będzie pierwszym, który pokona prawowitego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, ale także twierdzi, że zakończy walkę przed czasem.

Tymczasowy mistrz, nie wie jednak, w jaki sposób ma zamiar to zrobić.

Czuję, że mogę poddać Nurmagomedova, mam wrażenie, że go zatrzymam. Nie wiem, jak to się stanie, ale albo go znokautuje, albo go poddam. Zamierzam skończyć Khabiba na UFC 242”

powiedział w siedzibie klubu ATT.

Mieszkaniec Luizjany mówił o tym, jak wiele znaczy dla niego, że w końcu jest o jedną wygraną od tytułu mistrzowskiego. Dustin jest weteranem, jeżeli chodzi o ilość stoczonych pojedynków i uważa, że ​​zgromadzone przez niego doświadczenie wyniosło go na wyższy poziom.

„To wszystko składa się w jedną całość. Staram się być jak najlepszym zawodnikiem i jak najlepszą osobą. Wchodząc do oktagonu, 7 września wiem, że muszę być w życiowej formie. Moje przygotowania zmierzają w jak najlepszym kierunku, aby pokonać Khabiba.”

„Zamierzam zrobić coś, czego nikomu się jeszcze nie udało.”

Świetna baza zapaśnicza Nurmagomedova w połączeniu z piekielnym ground & pound była nie do przeskoczenia dla jego poprzednich przeciwników.

Choć czuje się pewnie w obronach obaleń, Poirier podczas przygotowań skupił się na kontroli parterowej Rosjanina. Jednak jak sam twierdzi woli skoncentrować się na wywieraniu presji podczas walki, niż na zagrożeniach ze strony Khabiba.

„Oczywiście, jego grappling jest szalenie niebezpieczny. Nie chcę, żeby ten gość kontrolował mnie przez wszystkie rundy. Mamy ich tylko pięć. Jeśli pozwolisz facetowi leżeć na tobie przez trzy rundy, to musisz go skończyć. Nie to będę starał się tam zrobić.”

„Nie martwię się tak bardzo o jego obalenia. Muszę zadawać mu ból, na tym skupiliśmy się podczas tego obozu przygotowawczego. Powinienem trzymać się z dala od siatki, wstawać z ziemi, a jednocześnie muszę wprowadzić swój plan na ten pojedynek. ”

W czasach wielkich pieniędzy i super walk, Poirier stara się skupić tylko na 7 września. Tymczasowy mistrz chce zostać posiadaczem prawowitego pasa kategorii lekkiej, zanim zacznie wymieniać nazwiska, z którymi chciałby się zmierzyć.

„Chciałbym zostawić wielkie dziedzictwo, ale koniec końców również chodzi o pieniądze. Nie mogę walczyć wiecznie. Chcę się na skupić na tym co jest tu i teraz. Gdy zatrzymam Khabiba i zostanę prawowitym mistrzem, przyjdzie czas na negocjacje.”

30-latek nie przegrał od czasu, gdy został znokautowany przez Michaela Johnsona we wrześniu 2016 roku. Od tamtej porażki rekord Dustina to 5-0. Po pokonaniu Jamesa Millera, Anthony’ego Pettisa, Justina Gaethjego i Eddiego Alvareza, Poirier pokonał mistrza kategorii piórkowej Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję sędziów na UFC 236 w kwietniu, zdobywając tymczasowy pas wagi lekkiej.

„Mam okazję stworzyć historię i dokonać czegoś, czego nigdy nie dokonano. Jestem podekscytowany, że znajduje się w tej pozycji, w której mam szansę pokazać światu, jak dobrym jestem zawodnikiem.”

Zobacz także: Conor McGregor: Jeśli nie będę postępował jak należy, wszystko co osiągnąłem będzie bezwartościowe

 

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane