Chookagian
Zdjęcie: BJPenn.com

Katlyn Chookagian chętna na walkę o pas mistrzowski

Wygląda na to, że Valentina Shevchenko znalazła kolejną zawodniczkę chętną do pojedynku z nią.

Katlyn Chookagian (12-2) wyraziła na Twitterze chęć walki z Valentiną Shevchenko (18-3) o mistrzostwo wagi muszej.

Wpis „Blonde Fighter” był krótki, ale konkretny. Zawodniczka oznaczyła Shevchenko i zasygnalizowała gotowość do konfrontacji w klatce podniesioną ręką.

Na papierze wydaje się, że 30-letnia Amerykanka ma predyspozycje, by spróbować sił z Shevchenko. Chookagian ma na koncie dwanaście zwycięstw i tylko dwie porażki. Wygrała pięć ostatnich walk w octagonie, z czego trzy w kategorii muszej. W ostatnim występie pokonała Joanne Calderwood, 8 czerwca podczas gali UFC 238. Była wtedy lepsza przez jednogłośną decyzję sędziów.

Kilka miesięcy wcześniej Katlyn Chookagian przegrała jednak z Jessicą Eye w starciu o miano pretendentki do tytułu mistrzowskiego. Eye z kolei pokazała się ze słabej strony w samej konfrontacji z Valentiną – Peruwianka znokautowała ją w drugiej rundzie przez kopnięcie. Wydaje się zatem, że to Chokagian jest następna w kolejce, bowiem jest druga w rankingu zawodniczek do 125 funtów.

Valentina Shevchenko w minioną sobotę po raz kolejny obroniła mistrzostwo wagi muszej. W pełnym wymiarze czasowym była lepsza od Liz Carmouche. Sam pojedynek niestety nie porwał fanów. Dla przypomnienia – Shevchenko mistrzynią jest od grudniowej gali UFC 231. Pokonała wtedy Joannę Jędrzejczyk jednogłośną decyzją sędziów.

Przeczytaj także: Valentina Shevchenko broni tytuł po nudnej walce

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane