UFC 244
Zdjęcie: Daily Star

Till vs Gastelum i Edgar vs Sterling planowane na UFC 244!

Gala zaplanowana na 2 listopada w "MSG" rośnie w siłę.

Amerykańska organizacja powróci do Madison Square Garden w Nowym Jorku 2 listopada na galę UFC 244. Chociaż nie podano jeszcze walki wieczoru, to najwyraźniej w planach są dwa ogromne pojedynki.

W sobotę były pretendent wagi półśredniej, Darren Till, napisał na Twitterze „MSG!”, chwilę potem udostępnił na Instagramie, następujący post:

View this post on Instagram

Let’s go @kgastelum

A post shared by @ darrentill2 on

“The Gorilla” w swojej ostatniej walce został brutalnie znokautowany przez Jorge Masvidala, miało to miejsce na marcowej gali w Londynie.

Meksykanin ostatni raz był widziany w oktagonie, kiedy przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Israelem Adesanyą na UFC 236. Stawką tego pojedynku był tymczasowy pas wagi średniej. Pojedynek ten ma duże szansę, by zostać mianowany walką roku MMA.

Ariel Helwani, potwierdził później, że starcie pomiędzy Darrenem Tillem i Kelvinem Gastelumem w kategorii średniej jest planowane na UFC 244.

Oprócz Gastelum vs. Till, Helwani poinformował również, że na tym samym wydarzeniu zaplanowana jest walka pomiędzy Frankiem Edgarem i Aljamainem Sterlingiem w wadze koguciej.

Popularny “The Answer”, ogłosił, że opuszcza kategorię piórkową, po tym jak nie udało mu się zdetronizować na UFC 240 obecnego czempiona tej dywizji Maxa Hollowaya. 

Jeżeli chodzi o Aljamaina Sterlinga, to jest on rozpędzony serią czterech wygranych z rzędu. Jego ostatnia walka z Pedro Munhozem na UFC 238 zakończyła się zwycięstwem przez decyzję sędziowską.

Jak dotąd na galę z numerem 244 oficjalnie zostały zakontraktowane dwa pojedynki. Johnny Walker zmierzy się z Coreyem Andersonem w wadze półciężkiej, zaś Derrick Lewis z Blagoyem Ivanovem w królewskiej kategorii wagowej.

 

Zobacz także: Jan Błachowicz prowokuje Jona Jonesa po UFC 241!

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane