Salim Touahri
Zdjęcie: mmajunkie

Touahri przed UFC Newark: Wolałbym wygrać w kiepskim stylu niż przegrać po super widowiskowej walce.

Już w sobotę Salim Touahri stanie przed kolejną szansą na wygraną w UFC.

Touahri swój pojedynek stoczy z Mickey’em Gallem, który ma nieco większe doświadczenie niż Polak w UFC. Walka odbędzie się na gali w Newark.

Poprzednie dwa pojedynki Salim w UFC przegrał, jednak trzeba brać pod uwagę, że debiut przyszedł dość niespodziewanie, gdyż wskoczył on za zastępstwo kilka dni przed galą w Gdańsku. Mimo, to Touahri może mieć teraz nóż na gardle, gdyż potencjalna trzecia przegrana może go „wyrzucić” z UFC. Co ciekawe jednak Polak sądził, że do trzeciej walki mogło w ogólne nie dojść.

Szczerze? Nie liczyłem na trzecią walkę i kolejną szansę. Na szczęście faktycznie Pawłowi udało się podziałać i dostanę możliwość, aby po raz kolejny wejść do oktagonu organizacji UFC.

-powiedział w rozmowie z Maciejem Turskim.

Na początku przygotowań były momenty rozmyślania o presji. Udało mi się odrzucić te myśli. Nie myślę o tym, co może się wydarzyć po gali. Staram się skupić na tym, aby dać jak najlepszy pojedynek, wygrać walkę i później będziemy myśleć o przyszłości.

-powiedział w rozmowie z Maciejem Turskim.

Salim wypowiedział także kilka zdań na temat swojego rywala.

Wydaje się naprawdę solidnym przeciwnikiem i miał okazję mierzyć się z dobrymi rywalami. Dał na przykład bardzo fajny pojedynek z Randym Brownem. Ten występ pokazał, że trzeba się z nim liczyć. Ma na pewno bardzo dobry grappling, ale poprawił się ostatnio także w płaszczyźnie bokserskiej. Oczekuję, że to będzie naprawdę ciekawe zestawienie i damy dobrą walkę.

Gall jest posiadaczem czarnego pas w BJJ, ale nie zapominajmy, że ja też większą część mojej kariery trenowałem tę płaszczyznę. Stoczyłem w tej formule naprawdę sporo walk. Nie mam czego się obawiać. Oglądałam sporo jego walk. I jestem przygotowany na jego techniki kończące.

Dla Polaka ważna jest tylko wygrana, nie ważne w jakim stylu, jednak postara zaprezentować się jak najlepiej.

Zwycięstwo jest najważniejsze, bez dwóch zdań. W UFC styl też odgrywa rolę i na to też zwraca się uwagę, na efektowność występów. Koniec końców, wolałbym wygrać w kiepskim stylu niż przegrać po super widowiskowej walce.

 

Gala UFC w Newark już w tę sobotę. Galę możecie oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Zobacz także: UFC on ESPN 5 – Karta walk. Gdzie oglądać?

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane