ACA 100 Bahytzhanuly
ACA

ACA 100: Asylzhan Bahytzhanuly podejmie Amirkhan Gulieva!

Do karty walk ACA 100 dodano kolejne starcie. Asylzhan Bahytzhanuly podejmie niebezpiecznego Amirkhana Gulieva.

Występem na gali ACA 100 Asylzhan Bahytzhanuly będzie próbował przedłużyć passę zwycięstw do trzech z rzędu. Do tej pory stoczył pod sztandarem ACB/ACA cztery walki z czego aż trzy rozstrzygnął na swoją korzyść. Sposób na młodego Kazacha odnalazł jedynie Muslim Magomedov, który poddał go na gali ACA 86. Bahytzhanuly stoczył aż siedem walk dla organizacji Alash Pride FC. Sześć starć wygrał a w jednym sędziowie orzekli remis.

Amirkhan Guliev znajduje się na fali dziewięciu zwycięstw. Jedyną porażkę poniósł w debiucie, kiedy to został wypunktowany przez Huseina Kushagova. Od ponad pięciu lat nie przegrał starcia. W ostatniej walce pokonał Jose Daniela Toledo Canellasa, jednakże rozstrzygnięcie walki pozostawiło ogromny niedosyt. Hiszpan doznał kontuzji nogi w trzeciej rundzie i nie mógł kontynuować starcia.

Niektórzy fani mogą poczuć lekki zawód, gdyż na tle ostatnio ogłoszonych starć ten pojedynek nie prezentuje się zbyt okazale. Zarówno Bahytzhanuly jak i Guliev nie mają w swoich rekordach znanych nazwisk, jednakże występ na tak ważnej dla organizacji gali jest dla nich niemałym zaszczytem i z pewnością dołożą wszelkich starań, by zaprezentować się jak najlepiej.

Na gali ACA 100 oprócz starcia Bahytzhanuly vs Guliev zobaczymy m.in Magomedrasula Khasbulaeva oraz Alexadre Bezerrę.  W walce wieczoru jubileuszowej gali Salman Zhamaldaev podejmie Felipe Froesa.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane