Ferguson
usa today

Tony Ferguson liczy, że Poirier zunifikuje tytuły na UFC 242

Tony Ferguson, były tymczasowy mistrz wagi lekkiej chciałby aby obecny tymczasowy mistrz, Dustin Poirier pomyślnie zunifikował pasy na UFC 242. Jest to niemal pewne, że to Tony będzie kolejnym pretendentem, tak więc zawodnik będzie z uwagą przyglądał się nadchodzącemu pojedynkowi.

Ferguson był gościem w programie Ariel Helwani’s MMA Show, gdzie opowiedział o swoich odczuciach na temat main eventu gali w Abu Dhabi.

Mam nadzieję, że Dustin złapie go, rzuci go na plecy abyśmy mogli mieć niezłą bitwę w amerykańskim stylu.

– powiedział Tony Ferguson.

Tak jak powiedziałem, jeśli przyjdzie czas na mnie i Khabiba, pójdziemy tam i zajmiemy się tym gównem w grudniu. Więc albo Dustin, albo Khabib, walka o tytuł w grudniu w Las Vegas, niech to się stanie.

Tony nie obrazi się jeżeli walkę wygra Khabib, jednak zdecydowanie wolałby wygraną Poiriera. „El Cucuy” bowiem chciałby zmierzyć się z kolejnym zawodnikiem z American Top Team.

Hej, on jest Amerykaninem, jest spoko, jest z American Top Team, jednej z siłowni, do której chciałem chodzić i trenować, ale nie miałem okazji. Walczyłem z kilkoma osobami stamtąd. To solidny zespół. Mają tam niezłą grupę ludzi. Tacy bohaterowie.

Nie ma wątpliwości, że ktokolwiek wygra sobotnie starcie, w kolejnej walce podejmie właśnie Fergusona. Już w poprzednich wywiadach i Khabib i Dustin zaznaczali, że to „El Cucuy” jest kolejnym pretendentem do mistrzostwa wagi lekkiej. Jednak jak wiemy ostateczny głos należy do Dany White’a.

Jak myślicie, czy kolejną walką o pas będzie Ferguson vs Poirier czy Ferguson vs Nurmagomedov?

 

Zobacz także: Nurmagomedov: Dustin to moje największe wyzwanie

 

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane