Joao Rodrigues
Zdjęcie: Tapology.com

Oficjalnie: Joao Rodrigues wycofany z karty Babilon MMA 10

Właściciel organizacji Babilon MMA potwierdził, że Joao Rodrigues nie zawalczy w Wieliczce na jubileuszowej gali.

Wczoraj portal MMA Fighting zwrócił uwagę na ostatnie występy Joao Rodriguesa. Brazylijczyk we wrześniu dwukrotnie walczył i dwukrotnie został brutalnie znokautowany. Doświadczony zawodnik miał być kolejnym przeciwnikiem Krzysztofa Gutowskiego na Babilon MMA 10.

– Nie wiedziałem, że Rodrigues miał takie „przejścia” w ostatnim miesiącu. Dowiedziałem się o tym z mediów w środę. Mamy matchmakera, który ściąga nam zawodników z różnych krajów i werbowanie Joao poszło z automatu. Zachęcił nas jego atrakcyjny rekord, widać było duże doświadczenie, mógł być dobrym wyzwaniem dla Gutowskiego. – powiedział Babiloński w rozmowie dla Onet.pl. – Brazylijczyk już przyjechał do Polski, koszty przelotu i zakwaterowania są po naszej stronie. Całe zamieszanie jest przez jego nieodpowiedzialność – dodał.

Rodrigues w rozmowie dla MMA Fighting zapewniał, że jest zdrowy i może walczyć 26 października. Lekarze uważają jednak, że powinien pauzować koło dwóch miesięcy.

– Brazylijczyk nie wystąpi na gali, ale staramy się uratować walkę i ściągniemy rywala dla Gutowskiego, bo przepracował ciężkie trzy miesiące. Przepłacamy za rywala, aby “Gutek” zawalczył. Mam pretensję do dziennikarza, który wypuścił informację o “przejściach” Rodriguesa, ponieważ mógł wcześniej nas poinformować, a nie czekać na ostatnią chwilę, aby wykorzystać to przeciwko nam – powiedział Tomasz Babiloński.

Przeczytaj także: Kontrowersje wokół przyszłego rywala Gutowskiego

Kategorie
Babilon

Leave a Reply

Powiązane