lowkickmma.com

UFC Singapur: Ben Askren poniósł drugą porażkę w karierze!

Demian Maia poddał Bena Askrena zapinając Rear Naked Choke w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 20 w Singapurze.

Demian zaskakująco dobrze wszedł w walkę. Niespodziewanie zdecydował się na stójkę od początku pojedynku. Ben próbował złapać rywala, lecz ten obronił się. Askren odpowiada kopniakiem i spinning backfistem. Następnie mamy chwilowy klincz. Tutaj obydwaj próbują wyprowadzać kolana. Około minutę przed końcem Funky’emu udało się w końcu powalić oponenta takedownem. Maia próbuje zapiąć dźwignię ale Askrenowi udaje się kontrolować starcie.

Od początku drugiej rundy ponownie kontrolować pojedynek w stójce. Ponowny klincz. Sporo ciosów Askrena dochodzi do celu, co powoduje pojawienie się krwi na twarzy rywala. Sporo ciosów w wymianie stójkowej i ponowny takedown w wykonaniu Bena. Maia wydostaje się z uchwytu i przy okazji sam próbuje zapiąć omoplatę. Jednak tym razem to Askren skutecznie wyszedł z opresji. Maia pod koniec znowu idzie w kolana ale rywal obronił się.

W trzeciej odsłonie widać już było zmęczenie po obydwóch zawodnikach, odrobinę większe po Brazylijczyku. Tempo nie było zbyt szybkie. Po krótkiej wymianie ponowny klincz na środku octagonu. Powalenie suplexem w wykonaniu Askrena ale to Demian wypracował sobie pozycję do zapięcia Rear Naked Choke. Niemal nieprzytomny „Funky” odklepał.

Przeczytaj także: Nate Diaz jednak zawalczy na UFC 244?

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.