Nate Diaz oczyszczony
Bloody Elbow

Nate Diaz oczyszczony z zarzutów USADA!

Zawodnik ze Stockton został oczyszczony oficjalnie z zarzutów stosowania niedozwolonych środków dopingujących.

Nate Diaz dwa dni temu ogłosił, że USADA przyłapała go na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących. Sam zawodnik przyznał, że nigdy nie stosował dopingu i jest to jakieś nieporozumienie. Diaz mimo, że walka nie została odwołana, sam powiedział, że walczyć nie będzie w takim razie.

Kilka godzin temu jednak gruchnęła informacja o tym, że Nate Diaz jest czysty i ma pozwolenie na walkę z Jorge Masvidalem na UFC 244.  Jednym z pierwszych, który o tym doniósł był Brett Okamoto.

Nate Diaz jest zdolny do walki na UFC 244. USADA potwierdziła, że nie ma podstaw złamania polityki antydopingowej. Poziom SARM został wykryty przez naturalną, organiczną reakcję w wegańskich multiwitaminach.

Długo nie trzeba jednak było czeka na odpowiedź Nate’a Diaza, Amerykanin zażyczył sobie przeprosin i oczyszczenia swojego dobrego imienia.

Dana White za pośrednictwem Twittera powiedział, że wierzy w Nate’a „czystość” i w to, że nigdy nie był powiązany z żadnymi środkami dopingującymi.

 

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy USADA popełnia błąd w sztuce. Jednym z oczyszczonych zawodników był między innymi Josh Barnett. Wszyscy także pamiętają sytuację z Jonem Jonesem i jego piktogramami. Coraz częściej fani zaczynają zauważać, że komisja antydopingowa psuje plany i zestawienia amerykańskiej organizacji.

Przeczytaj także: Nate Diaz jednak zawalczy na UFC 244?
Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.