ACA 102 Rafał Haratyk

ACA 102: Rafał Haratyk pokonuje Arbiego Agujewa! Mistrzowie obronili pasy

Arbi Agujev doznał kontuzji nogi i nie był w stanie wyjść do drugiej rundy pojedynku.

Na gali ACA 102 zwycięstwo odniósł Rafał Haratyk pokonując Arbiego Agujewa. Doświadczony reprezentant Rosji sprawił Polakowi sporo problemów na początku starcia, jednak w drugiej połowie pierwszej rundy inicjatywę przejął „Polski Czołg”. Przy jednym z lowkicków Agujev zasygnalizował kontuzję, lecz mimo to kontynuował walkę. Po pierwszej rundzie stało się jasne, że uraz jest poważny i Arbi nie został dopuszczony do drugiej rundy.

Haratyk znajduje się aktualnie na fali pięciu kolejnych zwycięstw – w tym trzech odniesionych na galach Babilon MMA. Rafał miał zadebiutować już na gali ACA 99 gdzie miał zmierzyć się z Ibragimem Chuzhigaevem, jednak z powodu kontuzji musiał wycofać się z pojedynku.

Na gali w Kazachstanie mogliśmy oglądać dwie walki mistrzowskie. Salamu Abdurakhmanov obronił pas mistrzowski w kategorii średniej poddając Valerego Myasnikova w drugiej odsłonie przez duszenie zza pleców. Walka mogła zakończyć się już wcześniej, gdyż mistrz zdobył dosiad i zasypał rywala gradem ciosów, jednakże Myasnikov zdołał wyswobodzić się z tej niedogodnej sytuacji.

W walce wieczoru Albert Tumenov znokautował Beslana Ushukova w drugiej rundzie. Pretendent stawiał opór lecz były zawodnik UFC górował nad nim doświadczeniem i nie dał narzucić sobie planu gry rywala. W drugiej rundzie „Einstein” piekielnie mocnym ciosem posłał rywala na deski i sędzia momentalnie przerwał starcie.

Na gali w Kazachstanie mogliśmy zobaczyć także byłego rywala Karola Celińskiego oraz Mameda Chalidowa. Luke Barnatt przegrał z Cory’m Hendricksem przez poddanie w drugiej rundzie.

Na ACA 102 Rafał Haratyk pokazał się z dobrej strony i pozostaje nam z niecierpliwością czekać na kolejną walkę.

Kategorie
ACANEWSŚwiat

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.