Rafał Haratyk ACA 99
Rafał Haratyk/facebook.com

Rafał Haratyk wypada z karty walk ACA 99!

Rafał Haratyk nabawił się kontuzji i nie wystąpi na gali ACA 99 w Moskwie. Miał zmierzyć się z Ibragimem Chuzhigaevem.

„Polski Czołg” legitymuje się rekordem 11-3-2. Aktualnie znajduje się na fali czterech zwycięstw odniesionych na galach Babilon MMA. Pokonał takich zawodników jak Łukasz Bieńkowski, Johan Romming, Maciej Różański oraz Marcin Naruszczka. Tym samym zrewanżował się temu ostatniemu za bolesną porażkę z gali  FEN 11. Haratyk występował także na galach EFC gdzie wygrał trzy walki. Uległ jedynie podwójnemu mistrzowi EFC oraz byłemu mistrzowi w kategorii półśredniej KSW, Dricuowi Du Plessisowi.

Haratyk stoczył także niezwykle wyrównaną batalię z aktualnym zawodnikiem UFC, Oskarem Piechotą. Do starcia doszło niespełna sześć lat temu na gali No Contest i po trzech rundach sędziowie orzekli niejednogłośny remis.

„Polski Czołg” ostatni raz zameldował się w klatce na gali Babilon MMA 6 i wypunktował wówczas byłego zawodnika ACB, Macieja Różańskiego. Ze starcia z Gadzhi Omargadzhievem wycofał się z powodu zmian, jakie zaszły wokół gali Babilon MMA 8. Tomasz Babiloński postanowił połączyć galę bokserską i galę MMA w jedno wydarzenie a to wiązało się z zamianą klatki na ring, na co nie zgodził Haratyk. Zmianie uległ też termin starcia, co spowodowało wycofanie się Omargadzhieva, gdyż nowy termin kolidował z ramadanem.

 

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane