Lipski zmierzy się z Macedo

Ariane Lipski zmierzy się z Veronicą Macedo na UFC Sao Paulo

Niedawno pisaliśmy o wypadnięciu Priscili Cachoeiry z walki z Ariane Lipski na UFC w Brazylii. Wszystko wskazuje, że szybko zostało znalezione zastępstwo dla byłej mistrzyni KSW.

Ariane Lipski najprawdopodobniej zmierzy się z Veronicą Macedo na gali UFC w Sau Paulo. Taką wiadomość podał dziennikarz MMA Fighting, Guilherme Cruz.

Obie zawodniczki znane są polskiej publiczności dość dobrze. Warto przypomnieć, że Veronica Macedo swojego czasu trenowała w poznańskim Ankosie pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego. Ariane Lipski z kolei przedstawiać polskim fanom zbytnio nie trzeba. Brazylijka pochodząca z Kurtyby panowała swojego czasu na tronie polskiej organizacji KSW.

Ariane Lipski miała zaplanowany pojedynek na UFC w Brazylii z Priscilą Cachoeirą. Ta jednak została przyłapana na środkach dopingujących przez USADA. Ten pojedynek miał być starciem o być albo nie być w UFC dla jednej lub drugiej zawodniczki. Lipski zanotowały mocny falstart w amerykańskiej organizacji przegrywając z Molly McCann i Joanne Calderwood.

Nie ma czym się pochwalić również Veronica Macedo, ale w jej przypadku sprawa wygląda ciut lepiej. Pochodząca z Wenezueli Macedo w ostatnim pojedynku odprawiła Polyanę Vianę. Była zawodniczka Ankosu nie była faworytką w tym pojedynku, ale to ona ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Poddała efektownie w pierwszej rundzie Vianę, jednak tym samym prawdopodobnie zapewniła sobie byt w UFC.

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane