Jan Błachowicz jestem gotowy
Zdjęcie: sport.interia.pl

Jan Błachowicz: Jestem gotowy na każdy scenariusz

Już 17 listopada polski zawodnik zmierzy się na UFC w Brazylii z legendą mieszanych sztuk walki Ronaldo Jacare Souzą.

Jan Błachowicz dostał kolejna walkę wieczoru od organizacji Dany White’a. Cieszyński książę podejmie na UFC w Brazylii tamtejszą legendę Ronaldo Jacare Souzę.

Żaden zawodnik z mojej kategorii wagowej, który jest wysoko w rankingu i z którym walką byłbym zainteresowany – nie był w tym czasie dostępny. Padło nazwisko Jacare. Walka wieczoru w Brazylii. Powiedziałem – bierzemy, lecimy. Cieszę się, że jestem doceniany i że będę miał kolejny main event. To zbliża mnie do wymarzonego celu

– stwierdził Błachowicz w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Jacare to specjalista od gry parterowej, jednak jak mówi Błachowicz są przygotowani na jego gameplan i nie obawiają się pojedynku w parterze.

Jacare walczy z normalnej pozycji, a Rockhold był mańkutem. To główna różnica między nimi. Skupimy się na tym, żeby trzymać walkę w stójce, bo jak wiadomo Jacare jest dobry w parterze. Nie będziemy za wszelką cenę unikać parteru. Jeden z planów jest taki, żeby spróbować obalenia. W poprzedniej walce Hermansson obalił Jacare, ale nie było widać w jego poczynaniach było paniki.

– powiedział 35-letni zawodnik Berkut WCA Warszawa.

Jan Błachowicz zapewnia, że jest dobrze przygotowany do tego pojedynku i przekonuje, że 40-letni Brazylijczyk niczym go nie powinien zaskoczyć.

Jestem gotowy na każdy scenariusz. Nawet na 25 minut walki, jeśli będzie trzeba. Tak długo nie chce mi się jednak walczyć. Będę szukał skończenia przed czasem. Jacare ma prawie 40 lat. Nie zmieni dużo w swoim stylu. Szykujemy się na to, co pokazywał do tej pory. Jestem zawodnikiem, który adoptuje się do rywala w trakcie walki. Potrafię się dostosować. Jeżeli on coś zmieni, będę na to gotowy – wyznał.

Pochodzący z Cieszyna polski zawodnik bardzo liczy, że UFC po kolejnej wygranej da mu szansę walki o upragniony pas.

 Nie myślę o walce o pas, nie lubię wybiegać w przyszłość. Trzeba zawalczyć z Jacare. Mam nadzieję, że jak wygram, dostanę pojedynek o pas

– zakończył Jan Błachowicz.

Źródło: Polsat Sport 

Przeczytaj także: Dana White nie jest zainteresowany rewanżem Diaza z Masvidalem

 

Kategorie
UFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.