ACA 101 Magomedov
ACA

ACA 101: Ruslan Magomedov poznał rywala!

Kolejne starcie w królewskiej kategorii wagowej zostało dodane do rozpiski ACA 101.

Na gali ACA 101 Ruslan Magomedov zmierzy się z Danielem Jamesem. Dla Amerykanina będzie to także debiut w organizacji.

Magomedov stoczył w UFC trzy wygrane walki. W pokonanym polu zostawił takich zawodników jak Viktor Pesta, Josh Copeland oraz Shawn Jordan. Ostatni raz w octagonie zameldował się w 2015 roku. Ze starć z Gabrielem Gonzagą, Stefanem Struve oraz Marcosem Rogério de Limą wypadał ze względu na kontuzje oraz wpadki na kontrolach antydopingowych. Wcześniej walczył dla takich organizacji jak FNG oraz ProFC. Jego jedynym pogromcom po dziś dzień pozostaje Konstantin Gluhov. Do starcia z byłym zawodnikiem KSW doszło w 2011 roku i Łotysz znokautował „Leoparada” w drugiej rundzie pojedynku. Od tej pory jest niepokonany, choć wpadki na badaniach antydopingowych z pewnością przysłaniają świetne rezultaty osiągane przez „Leoparda”. Magomedov może być sporym wzmocnieniem kategorii ciężkiej w organizacji i na pewno będzie w stanie przedrzeć się do ścisłej czołówki.

James legitymuje się rekordem 9-4-1. Ostatnio walczył dla organizacji LFA, gdzie stoczył trzy walki. W dwóch z nich nokautował swoich oponentów, w trzeciej został zdyskwalifikowany za użycie nielegalnych kolan.  Wcześniej walczył dla takich organizacji jak XFO oraz Victory FC. W jego rekordzie próżno szukać wartościowych rywali, zdarzało mu się nawet przegrywać z zawodnikami z ujemnym rekordem. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że jest to mało wymagający rywal dla byłego zawodnika UFC, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę kilkuletni rozbrat z klatką. Pozostaje mieć nadzieję, że po wygranej Magomedov nie dostanie statusu pretendenta i wcześniej dostanie bardziej wymagających rywali.

Czy Waszym zdaniem na gali ACA 101 Magomedov powróci na zwycięską ścieżkę?

Oprócz Magomedova w Warszawie zawalczą m.in Amirkhan Adaev, Rob Emerson, Karol Celiński, Aslambek Saidov, Damian Omielańczuk oraz Piotr Strus. Pełną rozpiskę można znaleźć tutaj.

Kategorie
ACA

Napisz komentarz

*

*

Powiązane