ACA 101 Celiński
ACA

ACA 101: Karol Celiński poznał rywala!

Włodarze czołowej europejskiej organizacji MMA ogłosili trzy kolejne zestawienia nadchodzącej gali w Warszawie.

Na gali ACA 101 Karol Celiński podejmie Samiego Antara, Radosław Paczuski zmierzy się z Danielem Płonką a Mateusz Łazowski zawalczy z  Przemysławem Dzwoniarkiem.

Karol Celiński vs Sami Antar

Celiński to były pretendent do pasa mistrzowskiego ACA. W drodze do osiągnięcia statusu pretendenta uporał się kolejno z Łukaszem Parobcem, Vinny Magalhãesem, Maxem Futinem i Lukiem Barnattem. Niestety, na gali ACA 92 w Warszawie „Cebula” musiał uznać wyższość Dovletdzhana Yagshimuradovowa, który znokautował go w czwartej rundzie pojedynku. Na zwycięski szlak próbował powrócić na gali ACA 96 w Łodzi w rewanżowym pojedynku z Barnattem. „Bigslow” znokautował Polaka już w pierwszej rundzie i zrewanżował się za dyskusyjną porażkę z gali ACB 88.

Antar również wystąpił na gali ACA 96 w Łodzi i również nie może zaliczyć tamtego występu do udanych, bowiem został znokautowany przez Carlosa Eduardo w drugiej rundzie.

Na gali ACA 101 zarówno Celiński jak i Antar będą walczyć więc o to, by zaprezentować się jak najlepiej, bo kolejna porażka może oznaczać pożegnanie z organizacją.

Radosław Paczuski vs Daniel Płonka

Paczuski zadebiutował w MMA na gali ACA 92 i wypunktował Jarosława Lecha, choć walka ta nie była spacerkiem i obnażyła braki parterowe tego świetnego kickboxera. Na gali ACA 96 wygrana przyszła zdecydowanie łatwiej, gdyż już w pierwszej rundzie znokautował Damiana Ostępa. Daniel Płonka zadebiutuje w MMA a spotkanie dwóch kickbokserów wyraźnie sugeruje w jakiej płaszczyźnie potoczy się pojedynek. Możemy się zatem spodziewać, że walka raczej nie dotrwa do decyzji sędziów.

Mateusz Łazowski vs Przemysław Dzwoniarek

Łazowski na gali ACA 92 w Warszawie ekspresowo ubił Dawida Kobierę, który uchodził za niemal murowanego faworyta. Na gali RWC 3 musiał jednak uznać wyższość Adama Pałasza, który poddał go w drugiej rundzie. Dzwoniarek stoczył jedną zawodową walkę w MMA. Na gali West Fighting MMA 4 wygrał z Michałem Piwowarskim. Wygrana ta miała jednak gorzki smak, gdyż rywal został zdyskwalifikowany po wyprowadzeniu nielegalnego kolana. Na gali ACA 101 będzie chciał wygrać dzięki własnym umiejętnościom a nie dzięki błędom rywala.

Na gali ACA 101 zawalczą także Piotr Strus, Aslambek Saidov oraz Daniel Omielańczuk.

Kategorie
ACA

Dodaj komentarz

Powiązane