Jan Błachowicz zaczepia Jonesa
Zdjęcie: sport.onet.pl

Jan Błachowicz: Spróbuję znokautować Jacare

Już w ten weekend odbędzie się UFC w Sao Pauko, Brazylia. Tam w main evencie do akcji powróci "Cieszyński książę".

Jan Błachowicz udzielił wywiadu dla bjpenn.com przed walką z Ronaldo” Jacare” Souzą. 35-letni Cieszynianin jest pewny siebie i wierzy w sobotnie zwycięstwo nad doświadczonym Brazylijczykiem. Polak w wywiadzie nie ukrywa, że po pokonaniu Rockholda marzył o walce o pas z Jonem Joesnem.

Kiedy pokonałem Rockholda myślałem, że dostanę walkę o pas. Jednak po tygodniu zdałem sobie sprawę, że raczej do tego nie dojdzie, więc chciałem coś innego w takim wypadku. Dali mi Jacare jako walkę wieczoru. Jestem podekscytowany, to wspaniały zawodnik i legenda. To świetna walka dla mnie.

– powiedział 35-latek z Cieszyna w wywiadzie dla bjpenn.com.

Jan Błachowicz

Zdjęcie: MMA Junkie

Trzeba przypomnieć, że Jacare do walki z Jankiem przychodzi z dywizji średniej. To kolejny zawodnik, którego Błachowicz powita z niższej kategorii wagowej.

To duże nazwisko. Chcieliśmy kogoś z dywizji półciężkiej, jednak nikt w tym momencie nie był dostępny. Niektórzy mieli kontuzje, inni zaplanowane walki. Dostałem więc Jacare Souzę.

– wyjawił polski zawodnik.

„Cieszyński książę” zdradza także, że nie obca mu gra parterowa i jeśli będzie trzeba to i tam pójdzie w tany z doświadczonym Brazylijczykiem.

Nie ukrywam, że w tym pojedynku będę chciał bić się w stójce. Mam dobre Jiu-Jitsu, więc jak walka trafi do parteru to będę tego używał. On musi być przygotowany na moją grę parterową. Mam umiejętności, żeby poddawać zawodników w parterze. Jestem gotowy na wszystko, jednak będę starał się trzymać stójki.

Każdego dnia trenuję zapasy, więc może spróbuję go sprowadzić do parteru. Trenuję wszystko, ale tym razem skupiliśmy się mocno na grze parterowej. Może uda się go poddać.

– zdradził Jan Błachowicz.

Polski zawodnik w tym momencie został wyprzedzony w wyścigu o pas przez Coreya Andersona i Dominicka Reyesa. Tylko efektowne zwycięstwo pozwoli Janowi udowodnić UFC, że jest gotowy, ale przede wszystkim zasłużył na walkę o pas.

Muszę go znokautować w pierwszej albo drugiej rundzie, żeby pokazać UFC, że zasłużyłem na walkę o pas. Spróbuję go skończyć. Zobaczymy co, z tego wyjdzie. Jestem ciekawy, czy będzie na mnie gotowy? To moja dywizja. Chcę zobaczyć jak on się w niej poczuje.

– zakończył reprezentant WCA Berkut Warszawa.

Przeczytaj także: Gilbert Melendez zwolniony z UFC!

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.