Rose Namajunas powrót do walk
fot. USA TODAY Sports

Rose Namajunas zapowiedziała powrót do walk!

Była mistrzyni UFC postanowiła nie kończyć kariery.

Rose Namajunas zapowiedziała powrót do walk. Była mistrzyni wagi słomkowej UFC, Namajunas (8-4 MMA, 6-3 UFC) powiedziała w wywiadzie dla ESPN, że odzyskała swoją pasję do walki i nie przejdzie na emeryturę.

Namajunas szczegółowo oraz emocjonalnie opisała swoje zmagania motywacyjne przed walką oraz  po przegranej z Jessicą Andrade. Punkt zwrotny nastąpił, gdy odwiedziła byłego trenera Grega Nelsona w Minnesocie.

Będę walczyła ponownie. I wiesz, że jest to jedna z tych rzeczy, w których czujesz się trochę emocjonalnie. Ale to tak, jakbym straciła pasję do sztuk walki. Ale teraz znowu odnalazłam swoją pasję. Wróciłam do Minnesoty, żeby zobaczyć jednego z moich byłych trenerów, Grega Nelsona. Jest dla mnie jak wielka inspiracja.

Jak powiedziała była mistrzyni jej kariera stała się całkowitym przeciwieństwem tego, czego oczekiwała. Presja bycia mistrzynią ciążyła bardzo mocno a radość z pracy ciągle spadała. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Namajunasa zdała sobie sprawę, że nie potrzebuje pasa, aby czuć się komfortowo.

Wszystko poszło nie tak. Nie chciałam, żeby pas mnie definiował. Myślałam o tym każdego dnia. Dopadało mnie to także we własnym domu. Po prostu pochłaniało to każdą moją myśl. Pas zmienił się w kajdanki i łańcuch. Czy chcę być najlepsza? Oczywiście. Ale nie potrzebuję pasa, żeby powiedzieć , że jestem najlepsza.

Namajunas powiedziała, że obecnie ma na stole ofertę UFC, ale nie podała żadnych szczegółów. Nie jest jeszcze pewna, czy ją zaakceptuje, niemniej zamierza dążyć do powrotu do klatki w lutym lub w marcu.

Pod nieobecność Namajunasa pas zdołał zmienić właścicielkę. W sierpniu Weili Zhang zdetronizowała Andrade szybkim nokautem w pierwszej rundzie. Namajunas obojętnie patrzy na mistrzynię z Chin.

Weili wyglądał świetnie i zawsze chcę walczyć z najlepszymi. Najwyraźniej jest teraz (najlepsza). Ale wiesz? Chcę się z nią zmierzyć. Nie ma znaczenia, z kim walczę, ale zawsze powinieneś mieć oko na bycie najlepszym.

Namajunas skomentowała również ile pozostało jej walk do sportowej emerytury. „Thug Rose” przewiduje, że pozostały jej około trzy lata w jej konkurencyjnej karierze w MMA.

Zdecydowanie zawsze mówiłam, że tak naprawdę nie chcę walczyć w wieku 30 lat, więc mam jeszcze trzy lata na zegarze. Ale jednocześnie nie zamierzam tego mówić na pewno. Ale powiedziałabym, że będę miał jeszcze trzy lata.

Cieszycie się, że Rose Namajunas zapowiedziała powrót do walk?

Zobacz także: Z archiwum UFC: Powrót do przeszłości

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane