Ben Askren
Zdjęcie: Yahoo! Sports

„Jedyny w swoim rodzaju”. Świat MMA reaguje na emeryturę Askrena

Ben Askren to postać, która wzbudza mieszane emocje w świecie MMA. Jedni go lubią za kontrowersyjność i osiągnięcia sportowe poza UFC. Inni uważają, że jest zbyt gadatliwy i przereklamowany.

Jednak ogłoszenie o zakończeniu przygody z UFC szybko wywołało sporo reakcji w mediach społecznościowych. Zarówno wśród byłych, jak i obecnych zawodników MMA.

Gratulacje dla człowieka, który wciągnął mnie do MMA na piekielnie dobrą karierę. Zdrówka dla Ciebie @Benaskren! Dziękuję za poprowadzenie mnie we właściwym kierunku jako trenera zapaśniczego, za to, że mogłem mieć wpływ na walki i za służenie mi zawsze radą biznesową. Wszystko co najlepsze w kolejnym przedsięwzięciu – napisał Corey Anderson.

Gratuluję @Benaskren niesamowitej kariery! Byłeś dla mnie i wielu innych wielką inspiracją. Od wrestlingu w szkole średniej, kiedy byłem bardzo młody 😆to obserwuęc cię przez cały czas, twojej karierę w zapasach  i MMA. Nauczyłem się wiele z twoich unikalnych technik, jak również z twojego sposobu myślenia #funky – stwierdził z kolei Chris Weidman.

Rozmawialiśmy i zawsze życzyłeś sobie, by dobrze czuć się na emeryturze. Ben, nasze drogi wkrótce się skrzyżują – dodał z kolei Dillon Danis.

O „Funkym” wspomniał także jego były pracodawca – organizacja ONE Championship.

Jak widać, choć Askren dogryzł wielu osobom swoim trash-talkiem, to jest także spore grono co będzie go miło wspominać.

Dla przypomnienia „Funky” przychodził do UFC z One Championship jako element wymiany za Demetriousa Johnsona. Był wtedy niepokonany. W organizacji Dany White’a zadebiutował w marcu br. i wydawało się, że jego przygoda z UFC lepiej się potoczy. Wygrał bowiem z Robbiem Lawlerem na UFC 235 przez poddanie w pierwszej rundzie. Przegrał jednak kolejne dwie walki. Najpierw z Jorge Masvidalem na UF 239 w lipcu przez błyskawiczny nokaut. Następnie walczył z Demianem Maią na UFC on ESPN+ 20 w Singapurze i odklepał po zapięciu Rear Naked Choke’u przez Brazylijczyka w trzeciej rundzie. To jedyne dwie porażki w jego dziesięcioletniej karierze w MMA.

Źródło: ESPN

Przeczytaj też: Ben Askren przechodzi na emeryturę!

Kategorie
NEWSŚwiat

Leave a Reply

Powiązane