Sage Northcutt
mmanews.com

Sage Northcutt zejdzie w dół z wagą… i to o dwie dywizje!

Sage Northcutt zaskoczył ogłaszając swoje plany na następne walki. "Super" zamierza walczyć w kategorii piórkowej. Do tej pory rywalizował w dywizji średniej.

Amerykanin w wywiadzie dla „MMA Fighting” przyznał, że pracuje nad zmianą diety i zejściem z kilogramów. Warto zaznaczyć, że podział na kategorie wagowe w ONE znacząco odbiega od tego, do czego przyzwyczaili się fani MMA. 155 funtów to dywizja piórkowa, 170 to lekka a 185 to kategoria półśrednia.

Nie jestem w stanie myśleć o żadnym potencjalnym przeciwniku. Pracuję nad zmianą dywizji, bo w poprzedniej organizacji miałem rekord 5-0 walcząc w kategorii do 155 funtów. Chcę więc wrócić do tej kategorii – stwierdził Northcutt.

23-latek podjął decyzję po nieudanym debiucie w ONE Championship. Dla przypomnienia – w maju bieżącego roku wszedł do klatki z Cosmo Alexandrem i przegrał… po 29 sekundach.

Będąc w wyższej dywizji musiałem dużo pić i jeść żeby przybrać na wadze. Ale mam tylko 23 lata. Wciąż staram się pracować nad mięśniami. Nauczyłem się, że nie powinienem walczyć w zbyt dużej wadze dla mnie – dodał.

Przeczytaj też: Gale One Championship na TVP Sport!

Kategorie
NEWSONE Championship

Leave a Reply

Powiązane