Zhang kontrakt

Zhang do Jędrzejczyk: Czekam na kontrakt!

Mistrzyni UFC w wadze słomkowej wyraziła chęć walki z Joanną Jędrzejczyk.

Zhang stwierdziła, że z chęcią podpisze kontrakt na walkę z Polką, choć wcześniej zdecydowanie wykluczała taką możliwość.

W październiku Weili zasugerowała, że walka z  Jędrzejczyk (16-3 MMA, 10-3 UFC) nie byłby dla niej priorytetem. Jej celem  stała mistrzyni kategorii muszej Valentina Shevchenko. W wywiadzie na gali UFC on ESPN 6 Weili wyraziła chęć zmierzenia się z Valentiną.

Zdecydowanie chcę walczyć z najlepszymi z najlepszych i uważam, że Valentina jest najlepsza wśród zawodniczek, dlatego chcę z nią walczyć.

Okazuje się jednak, prawdopodobnie zmieniła zdanie, gdyż już nie wyklucza starcia z byłą mistrzynią. W jednym z ostatnich wywiadów jako potencjalne rywalki wskazała Rose Namajunas oraz Joanną Jędrzejczyk.

Rose (Namajunas) jest bardzo dobrą wojowniczką i bardzo ją szanuję. Ale jeśli UFC chce, żebym walczyła z Joanną, to żaden problem. Zdecydowanie mogę ją pokonać.

Wszystko będzie zależało od tego, czyje nazwisko pojawi się na kontrakcie, który otrzyma Zhang. Wygląda na to, że Weili jest gotowa walczyć z dowolną przeciwniczką, którą wskażą jej matchmakerzy UFC.

Przypominamy, że Zhang zdobyła pas mistrzowski nokautując Jessicę Andrade. Brazylijka nie nacieszyła się zatem długo swoim pasem, który zdobyła pokonując Rose Namajunas – straciła go już w pierwszej obronie.

Zhang czeka teraz na kontrakt na kolejną walkę. Kto waszym zdaniem będzie jej następną rywalką?

Zobacz także: Jan Błachowicz: Spróbuję znokautować Jacare

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.